У Тернополі створено спільноту L’Arche

У 2018 році Майстерню «Вертеп»  визнано проектом Міжнародної Федерації L’Arche та створено спільноту і громадську організацію «Лярш-Тернопіль» .

З цієї нагоди 24 жовтня  2018 року  о 12.00 –  у Церкві Матері Божої Неустанної Помочі буде служитися Подячна Літургія

о 13.00 –  відбудеться святкова програма в актовому залі:  презентаційний фільм, виступи та привітання запрошених гостей, концертна програма,  по завершенні якої – святкове частування від спільноти та виставка робіт –  у приміщенні майстерні «Вертеп».

При вході до храму з 21 до 28 жовтня –  виставка малюнків осіб з розумовою неповносправністю спільноти «Лярш-Тернопіль»

Серед запрошених гостей:  Директор департаменту L’Arche у Польщі, Міжнародний представник в Україні Барбара Войцік, представники спільноти «Лярш-Ковчег» зі Львова, Центру підтримки осіб з розумовою неповносправністю «Емаус»,представники місцевої влади, соціальних служб, громадських організацій, волонтери та усі, кого зацікавить наша подія.               У  L’Arche люди з розумовою неповносправністю (друзі) і без неї живуть  спільнотою, поділяючи всі радощі і труднощі спільнотового життя – працю, побут, дозвілля, дружбу, молитву. У центрі життя спільноти – дружні стосунки, які перемінюють не тільки осіб неповносправних але й асистентів.

Місія L’Arche. Проголошувати дари осіб з розумовою неповносправністю, які виявляються через взаємоперетворюючі стосунки.   Плекати середовище в спільноті, яке б відповідало новим потребам наших членів, будучи вірними вартостям, які стали основою нашого заснування.   Жити своєю культурою, працюючи разом заради гуманнішого суспільства. Життя у спільноті будується на 4-х цінностях: духовність, професійність, спільнотовість та ділення зі світом.

Спільноту L’Arche ( з французької – ковчег) заснував у 1964 році в м.Тролі (Франція) відомий філософ  та богослов Жан  Ваньє та отець Тома Філіп. Вони запросили двох розумово неповносправних чоловіків – Рафаеля Сімі  та Філіпа Су, жити в дусі Євангелії та заповідей Ісуса. Життя у L’Arche надихнуло Жана Ваньє написати багато книг про спільноту,  життя осіб з розумовою неповносправністю, а також про глибинні прагнення людського серця. Найвідоміші із них: «Спільнота – місце радості і прощення», «Бути людиною», «Прийняти дар убогих», «Я йду з Ісусом» та ін..

Сьогодні L’Arche – це Міжнародна Федерація, яка об’єднує близько 145 спільнот різних віросповідань у 40 країнах світу.

Перша  спільнота  L’Arche в Україні створена у Львові у 2008 році. Другою спільнотою –  є «Лярш-Тернопіль». У нашій спільноті друзі разом з асистентами щодня працюють на майстерні та виготовляють різноманітні вироби ручної роботи, навчаються різноманітних соціальних навиків, спільно моляться та проводять дозвілля.

 

Коментарі вимкнені.