Марафон написання листів пройде у Тернополі

Ми вже й забули – як це “писати листи”.

Ніхто не змінить шрифт нашого почерку, а розмах думки коригує перевірка правопису.

Писати онлайн можна кому завгодно, але саме паперові листи мають ту вагу і цінність, яка невизначається грамами. На Марафоні ваш лист матиме вагу ціною у життя. 

Щороку у грудні Amnesty International в Україні запрошує кожного долучитися до глобальної акції – Марафону написання листів. Чим більше листів – тим більше шансів зберегти чиєсь життя, змінити долю. 

Марафон написання листів діє! Доказом цьому є люди, яких звільнили завдяки листам, справи яких зрушились нарешті з місця, люди, в яких через сотні конвертів     вселилась надія на зміни. Чим більше листів – тим більше шансів змінити чиюсь долю або врятувати чиєсь життя.

Що таке Марафон написання листів?

Марафон написання листів – це щорічний захід Amnesty International, який зазвичай відбувається до Дня прав людини (10 грудня). В рамках цього заходу люди у всьому світі одночасно пишуть листи на захист конкретних осіб, чиї права порушені, та на знак солідарності з ними.

Ми пишемо листи, щоб приділити трохи більше уваги й часу тим, хто цього потребує, та показати нашу небайдужість.  Також, таким чином ми здійснюємо тиск на уряди країн, де відбуваються порушення прав людини. За допомогою Марафону ми висловлюємо солідарність із жертвами порушень прав людини та намагаємося реально змінити людські долі.

Ідея марафону народилася у Варшаві, у місцевій групі Amnesty International. З часом, марафон став всесвітньою акцією, яка щороку проходить у ряді країн Західної Європи, США і навіть в Новій Зеландії і на Бермудах.

Цьогорічний всесвітній Марафон  буде 13-тим та вп’яте проходитиме в Україні.

Хто може взяти участь?

У Марафоні може взяти участь кожен – учень, студент, учитель, пенсіонер. Марафон відкритий для усіх, кому небайдужі права людини.

Коли?

У цьому році Марафон в Україні триватиме з 7 до 10 грудня.

Де і як?

Учасники марафону пишуть листи двох видів: листи урядам та листи солідарності. Листи, адресовані урядові – це заклики припинити порушення прав людини. Листи  солідарності, адресовані жертвам порушень прав людини – це короткі листи зі словами підтримки. Заклики ми адресуємо урядам держав, що порушують права людей, щодо яких ми пишемо, а листи солідарності – тим людям, що є жертвами порушень, або їх сім’ям чи колегам.

Листи урядам варто писати за єдиним зразком. Ми також надаватимемо зразки листів солідарності, але кожен/кожна може персоналізувати свій лист солідарності, наприклад, написати про себе, свою родину тощо.

Зверніть увагу, що для деяких героїв Марафону – 2012 можна писати лише один вид листів, а для деяких – обидва.

Листи можна писати мовою тих, кого переслідують, будь-якою з міжнародних мов, а також українською. Якщо Ви обираєте українську, напишіть прізвище особи, яку ми захищаємо, великими, друкованими літерами.

Деталі про час та місце проведення – скоро на сайті “Погляд“.

Коментарі вимкнені.