У Тернополі увіковічнили трагедію лемків

Пам’ятник жертвам депортації 1944-1946  років з Лемківщини, Холмщини, Перемишлянщини відкрили 24 серпня у Тернополі.

Згідно із задумом авторів – братів Володимира та Андрія Сухорських зі Львова – пам`ятник виготовили у вигляді дерева, вирваного з  коренем. Таке оформлення має глибокий зміст, адже лемків відірвали від рідної землі також. Висотою він понад два метри, виготовлений з двох матеріалів: крона та стовбур дерева – з бронзи, а нижня частина – з пісковика.

Освятили пам’ятник всечесні отці. Відтак відслужили панахиду за упокій усіх полеглих під час депортації.
За словами голови Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександра Венгриновича, дерево символізує трагедію українського народу, примусово виселеного  з етнічних земель.

«На пам’ятнику зображений процес депортації, – наголосив Олександр Венгринович. – Люди ідуть і оглядаються на свою Батьківщину. Зображені їх домівки, церква, кладовище. З іншого боку дерева – самотній лелека, який символізує повернення до батьківського порогу».

У відкритті пам’ятника взяв участь голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк. Очільник краю наголосив, що відкриття монументу жертвам депортації саме у День Незалежності є дуже символічним.

«Сумною сторінкою в нашій історії є примусова депортація лемків, – наголосив Олег Сиротюк. – Цей пам’ятник буде нагадувати тернополянам і гостям міста трагедію народу, який відірвали від землі дідів і прадідів».

На жаль і сьогодні, як і 70 років тому, в Україні є вимушені переселенці, зауважив голова ОДА. На  Тернопільщину приїжджають сім’ї з Луганська та Донецька, зі сходу України.

«Наше завдання допомогти повернутися на рідну землю усім, хто змушений покинути свій край, – наголосив Олег Сиротюк.-  У ці дні ми маємо розуміти наскільки важливо підтримувати один одного. Адже лише спільні дії, взаємодопомога та  молитва за Україну є запорукою нашої перемоги».

-1 thoughts on “У Тернополі увіковічнили трагедію лемків

  • 13:09 | 27.08.2014 о 13:09
    Permalink

    що ж ви припл1таете до укра1нсько1 нац11 лемк1в? Вони зовс1м 1нш1 люди, в них 1нша св1дом1сть, хоча вже давно пора вв1йти в цивил1зац1ю, але вони до цих п1р на генетичному р1вн1 не можуть збороти у себе ненависть. А ненав1сть, як зв1сно, т1льки руйнйе все.

Коментарі вимкнені.