У Тернополі відбувся фестиваль… для фізиків

img_15863 листопада у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відбувся Фестиваль фізичного експерименту. До участі в фестивалі були запрошені юні дослідники — учні шкіл Тернополя та області.

Науково-популярні заходи, які проводяться в ТНТУ, не лише сприяють популяризації фізичної науки, але також спрямовані на виявлення і підтримку здібної молоді, формування творчих зв’язків юних дослідників з викладачами вищих навчальних закладів, залучення учнівської та студентської молоді до наукових досліджень та розробки інноваційних проектів.

З привітаннями до учасників заходу звернулися директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Петровський Олександр Миколайович та проректор з наукової роботи Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Рогатинський Роман Михайлович.

Учасники конкурсної програми фестивалю, крім демонстрації власноруч поставлених дослідів, повинні були сформулювати питання щодо фізичного явища, на якому базувався їх експеримент, швидко і правильно відповісти на питання інших учасників та журі. Найкраще з цим впоралася Тетяна Лукасевич, учениця Оріховецької ЗОШ I-III ст. Підволочиського району, яка і перемогла в конкурсній програмі фестивалю. Дипломами другого ступеня нагороджені Діана Тепер з Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст та Ростислав Мочульський з Тернопільської ЗОШ № 3, дипломами третього ступеня – Українець Дмитро, учень Технічного ліцею; Ковальчук Ольга, учениця Якимівської ЗОШ І-ІІ ст. Лановецького району; Хомишин Олександра, учениця Тернопільської ЗОШ № 3 та Кривак Олег, учень Козівської гімназії імені В.Ґерети. Високих результатів досягнули команди з Рогачинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бережанського району, Великоберезовицької ЗОШ І-ІІІ ст, ЗОШ І-ІІІст. с.Висипівців Зборівського району, Тернопільських шкіл № 10 та №23.

В експериментах, які викликали найбільшу цікавість, було використано електричні, механічні та гідродинамічні явища. Після завершення конкурсної програми, учасники відвідали навчальні лабораторії ТНТУ, де досвідчені та молоді науковці поділилися своїми здобутками, розповіли про наукове обладнання, провели майстер-класи фізичного експериментування.

Коментарі вимкнені.