У Тернополі відкрили виставку авторських ляльок “Князівни та княгині України”

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї представлена чудова виставка «КНЯЗІВНИ ТА КНЯГИНІ УКРАЇНИ», організована співзасновницею Міжнародного мистецького проєкту «ЛЯЛЬКИ МАНДРУЮТЬ СВІТОМ» – Ніною Хаген, м. Осло (Норвегія).
Феномен образного лялькового світу занурює глядача у таємничу добу Київської Русі, демонструє тисячолітні родинні зв’язки України з Європою.
В історії Європи велику роль відіграли власне доньки
київських князів, які у свій час стали королевами багатьох європейських країн: Франції, Польщі, Угорщини, Данії, Візантії, Норвегії і засновницями відомих монарших династій. Це виставка про великих руських княгинь і князівень, про те, яку насправді силу таїть у собі українська жінка…


Експонується
більше вісімдесят авторських ляльок від сорока майстринь. Горді тим, що учасницею проєкту стала і майстриня з Тернополя – Алла Шушкевич.

Серед виставлених робіт можна зустріти образи княгині Ольги, доньок Ярослава Мудрого: королеви Франції – Анни, королеви Угорщини – Анастасії, королеви Норвегії – Єлизавети, а також княжу родину Острозьких, зокрема Гальшку Острозьку, та багато інших княгинь.

Модератори заходу
Оксана Гулик, завідувачка відділу науково-просвітницької роботи, й
Ірина Лисак, старша наукова співробітниця, ознайомили присутніх з історією створення даного проєкту, виставковою концепцією та торкнулись відчуттів – як можна образом ляльки відтворити історичні епохи.



Велика вдячність організаторам виставки «КНЯЗІВНИ ТА КНЯГИНІ УКРАЇНИ» у нашому музейному закладі:



Дякуємо відданим майстриням
Олені Митулинській,
Оксані Юськів,
Зоряні Жеребній,
Олені Ширан, що долучились до проєкту власними майстер-класами.




Кожній майстрині-учасниці глибока шана, що творили великою любов’ю до України історичні образи.


Любі друзі, єднаємось навколо народного мистецтва, навколо народних традицій! Ми раді бачити Вас на виставці. Це можливість зануритися в минуле, в часи наших пращурів.
Перегляд виставки може бути значно цікавішим – якщо
замовити екскурсійну оповідь про історичні постаті, які несуть образи-ляльки, та пізнавально-розважальним – якщо спробувати себе у
майстер-класі по виготовленню текстильної ляльки. Процес роботи з лялькою із використанням різних техніки стане справжньою творчою пригодою, де Ви не лише будете втілювати свої емоції у витворах мистецтва та уміння виражати себе через творчість, але й вивчати історію нашої держави та Європи, яку творили українські жінки…



Оксана Гулик, завідувачка відділу науково-просвітницької роботи ТОКМ
Оленка Крупніцька, старша наукова співробітниця художньо-рекламного відділу ТОКМ
Коментарі вимкнені.