У Тернополі відкрили виставку про Західноукраїнську Народну Республіку

24 травня у рамках відзначення 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки активісти ГО «Нове покоління Тернопільщини» за підтримки відділу сім’ї та молоді обласної державної адміністрації відкрили в Українському Домі «Перемога» науково-просвітницьку виставку «ЗУНР у війні за незалежність».
Цьогоріч в Україні відзначається 100-річчя від утворення Західноукраїнської Народної Республіки.

“Наша громадська організація проводить виставку стендів із інформацією про ці героїчні події в історії української нації. Текст поданий доступною широкому загалу мовою. Для дітей цікавими будуть ілюстрації, які гармонійно доповнюють матеріал. Виставка буде розміщена в Українському Домі «Перемога», де її зможуть до 1 червня переглядати усі охочі. В подальшому її буде перенесено до шкіл Тернопільщини – зазначив організатор виставки, голова громадської організації «Нове покоління Тернопільщини» Іван Янюк.

Також, активіст висловив вдячність освітянам м. Тернополя, зокрема учням та вчительському колективу Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка, які першими відвідали цю подію.


«Сто років тому, під час Української революції 1917‒1921 рр., українці з обох берегів річки Збруч скористалися можливістю і проголосили незалежність. Як і тоді, теперішня Революція гідності 2013‒2014 рр. переросла у війну за територіальну цілісність України. Виставка нагадує, що можна й варто використати досвід минулих поколінь, зокрема те, як на Галичині навіть у час війни впроваджували реформи», ‒ зазначив співавтор виставки, молодший науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства Михайло Галущак.  Після цього історик провів для відвідувачів виставки першу екскурсію.

Коментарі вимкнені.