У Тернополі живе усім дідам дід!

Михайло Безпалько — один iз найпопулярніших акторів Тернопільського обласного академічного драмтеатру імені Т. Шевченка і його ветеран. Сьогодні йому вже 76 років, з яких понад 50 він віддав сцені, зігравши близько трьох сотень різних ролей. Але однією з найулюбленіших залишається роль новорічного Діда Мороза, у якого він також перевтілюється щозими, починаючи з 1957-го. Нещодавно таку відданість належним чином оцінила Книга рекордів України, вручивши йому диплом за «найбільшу кількість Нових років в образі Діда Мороза».

Треба зазначити, що за роки української незалежності популярність Діда Мороза на Тернопільщині суттєво зменшилась, поступившись загальному визнанню Святого Миколая, однак і в цей другий образ Михайло Безпалько майстерно перевтілюється вже майже чверть століття. При цьому він є й палким захисником першого, бо переконаний, що до «радянщини» Дід Мороз не має жодного відношення, адже, згідно з літературними й фольклорними джерелами, йому вже як мінімум триста років. Та й узагалі, мовляв, будь-яким чином «політизувати» цього казкового героя — це лише позбавляти додаткової радості дітей і дорослих.

2015-й тернополяни також зустріли з улюбленим Дідом Морозом-Безпальком, і дай Бог актору-ветерану ще довго тішити людей. А коли прийде час iти на заслужений відпочинок, то не виключено, що у Тернополі народиться «дідоморозівська» династія, адже на театральному відділенні Тернопільського педагогічного університету вже навчається внук пана Михайла.

Світлана Мичко, Україна Молода

Коментарі вимкнені.