У ТНЕУ 250 людей обирали ректора у списку з одним кандидатом (фото)

Дуже урочисто, офіційно й згідно всіх статутних правил обирали в Тернопільському національному університеті нового ректора. За кілька днів до виборів, в інтернет просторі активно поширювалась інформація про те, що у списку буде представлений лише один єдиний кандидат. Так воно і сталось, до того ж, цей кандидат колишній ректор Сергій Юрій, який 10 років обіймав цю посаду і на даний моент є виконуючим обов’язків ректора.

Щоб вибори були правочинні і відповідали університетському статуту необхідно, аби на голосуванні було дві третини від загальної кількості делегатів. Загалом прийшло 244 людини з 253 необхідних, а це означає, що вимога повністю дотримана.

Перед початком голосування відбувся довготривалий процес створення мандатної комісії, президії, секретаріату, лічильної і редакційної комісій.Лише після цього  ухвалили зразок виборчого бюлетня, що містив одну кандидатуру і дві колонки “за” і “проти”, кожен з делегатів мав обрати відповідну.

Щоб стати ректором університету необхідно вільно володіти українською мовою, мати ступінь професора або доктора наук та працювати викладачем не менше десяти років. Оголошення про вакантну посаду ректора ТНЕУ було розміщене в газеті “Освіта України”. Відповідно до умов цього конкурсу, підійшла лише заява Сергія Юрія.

Навіть не зважаючи на свій незадовільний стан здоров’я пан Юрій прагне й надалі очолювати університет, не поступаючись місцем більш молодим керівникам.

— Так, мене здолала хвороба і останні два місяці я лікувався, але за два тижні перед виборами пішло покращення, відчуваю,що “йду на взльот!”. Готовий працювати, покращувати наш університет, приносити нові здобутки для колективу і студентів, бо я к пише Ліна Костенко: ” Людина не літає, а крила має, а крила має…”,— вважає Сергій Юрій.

Процес голосування відбувався максимально прозоро: делегати підіймались на сцену, де заходили в кабінки для голосування. Підраховували голоси також на сцені, в результаті, без інтриг і напруження, оголосили результат — всі “за” і лише два голоси “проти”. А це означає, що професор Сергій Юрій і надалі керуватиме Тернопільским національним університетом.

Раїса Дудкова, Новини Тернополя “Погляд”

 

Коментарі вимкнені.