У центрі Тернополя будують африканську республіку

Сьогодні під час прес-конференції виконавчий директор ТОВ “Домобудівник” Ольга Іваноньків та голова правління компанії “Monsoon Trade” (партнер-інвестор “Домобудівника”) Айварс Сманс спробували пролити світло на ситуацію, що склалася довкола товариства “Домобудівник”, та окреслили перспективи своєї роботи.

Парадоксально — володіючи 62% акцій ТОВ “Домобудівник”, ні Айварс Сманс, ані Ольга Іваноньків до приміщення підприємства потрапити не могли через такого собі Василя Чупровського, який вважає себе законним директором ТОВ “Домобудівник”. Проте вже завтра, 29 липня, вони таки зайдуть на свою територію і почнуть роботу. Чим це закінчиться, побачимо. А зараз оприлюднимо аргументи доповідачів.

Звертаючись до журналістів Айварс Сманс, вибачився за свою російську і продемонстрував знімок забудови навпроти Тернопільського автовокзалу: “Скажіть, вам це подобається? — запитав у присутніх пан Айвас. — Приміром, мої немісцеві друзі солідарні зі мною, що це дуже схоже на будівництво в Африці”.

Варто підкреслити, ця прес-конференція стала другою частиною висвітлення конфлікту, який був оприлюднений ще 26 червня під час зустрічі у Тернопільському прес-клубі начебто двох законних директорів “Домобудівника” Євгена Рожука та Василя Чупровського, які демонстрували тоді свої аргументи, однак консенсусу досягнуто не було.

— Коли попереднього разу я приїхав на підприємство на прохання Василя Чупровського, мене зустріли 150 працівників “Домобудівника”, які намагалися мене принизити, налякати, переконати відійти від будівництва у Тернополі, — зазначив  Айварс Сманс. — Розмова тривала протягом 1,5 години. Після двох годин діалогу ми стали друзями. Люди зрозуміли, що ми не налаштовані зруйнувати їхню працю чи змінити людський ресурс (зараз на підприємстві працює близько двох сотень осіб — ред.). Наша мета натомість – змінити принципи роботи цього підприємства і зупинити будівництво потворної африканської республіки посеред Тернополя. Відтак, підкреслюю, у нас немає жодного конфлікту з працівниками, бо люди — це головне, на що ми можемо розраховувати, — наголосив пан Сманс.

Айварс Сманс переконаний, що керівництво підприємства не хоче змін, оскільки звикло не платити податки, а виручку вкладати у власні кишені. “Раніше на підприємстві було близько 500 вкладників, — каже Айвар Сманс. — 10 років тому – майже 1200 осіб. 2004 року невідомим чином близько 600 вкладників продали свої акції теперішнім власникам. Сьогодні ми маємо юридично закріплений контроль на 62% акцій цього підприємства.

Айварс Сманс також хизувався, що має підтримку голови Тернопільської ОДА Степана Барни. Втім, наразі стартувати з роботою неможливо, адже не з’ясованими залишаються юридичні моменти, серед яких найголовніший — зростаючий борг підприємства перед фіскальною службою та пенсійним фондом. Минулого тижня він зріс до 900 тисяч. До того ж стан справ на підприємстві для законних акціонерів залишається загадкою. Жодних паперів вони не бачили, тим паче – звітів. Розповідають, що Василь Чупровський не має юридичного права навіть відкрити рахунок у банку, але підприємство працює, якимось чином виплачує заробітну плату і закупляє матеріали, як все відбувається – невідомо.

— Ми зацікавлені створювати ефективну економіку у Тернополі, — зазначив Айварс.  — Давайте будемо спільниками доброї справи і пускати до роботи тих, хто хоче працювати, і блокувати доступ людям, які хочуть втриматися біля влади і збагачуватися нечесним чином.

 

Коментарі вимкнені.