Українські вояки відступили від руїн нового терміналу, але утримують низку об’єктів аеропорту Донецька, включно з підірваною злітно-посадковою смугою

«Епопея героїчної оборони Донецького аеропорту тривала 242 дні (26 травня 2014 — 22 січня 2015 року). Це більше, ніж оборона Сталінграда і Москви у роки Другої світової»; «Останні захисники, які вижили, пішли з будівлі нового терміналу лише у четвер уранці»; «Українські кіборги змушені були відступити з аеропорту, який втрачено», — такі оцінки експертів, блогерів та навіть керівництва полку «Азов» (бійці якого в обороні аеропорту участі не брали) учора заполонили мережу iнтернет.

Утім сучасна людина часто забуває, що аеропорт — це не лише пасажирський термінал, а цілий комплекс споруд, призначений для прийому, відправки, базування повітряних суден і обслуговування повітряних перевезень, включно не лише з пасажирськими та вантажними терміналами, а й аеродромом, диспетчерськими вежами та іншими наземними спорудами.

Так, новий термінал зруйновано вщент, але ж це не означає, що аеропорт повністю захоплено ворогом! Бойовики підірвали перекриття між поверхами терміналу, через що чимало «кіборгів» опинилися під завалами. Щонайменше шестеро наших героїв загинуло, близько двох десятків поранених і знесилених бійців потрапили в полон, після того як їх дістали з-під уламків терористи. Ще два десятки «кіборгів», за даними Міноборони, відступили від зруйнованого терміналу, оскільки обороняти його було неможливо: будівля прострілюється з усіх боків. Серед причин відступу від руїн терміналу варто зазначити й те, що проти «кіборгів» застосували невідомий газ. До того ж окупантам вдалося на кілька днів отримати доступ до радіоперемовин наших військових під час операції. Українська влада вже веде переговори про звільнення полонених героїв, хоча керівництво «ДНР» істерично заявляє, що про обмін не може бути й мови.

УМ

Учора поблизу руїн нового терміналу ще тривав запеклий бій і шквальний вогонь з обох сторін. За словами речника АТО Андрія Лисенка, бойовики не змогли дістатися до всіх «кіборгів» під завалами. Тож наші бійці сподівалися звільнити їх самотужки, для цього потрібно було лише пробитися до руїн.

«Територія аеропорту дуже велика, а тому не можна однозначно стверджувати, що аеропорт повністю здано. Зі старого та нового терміналів військовим довелося відійти, оскільки вони повністю зруйновані і не придатні до оборони, але українські бійці залишаються у пожежній частині, в районі диспетчерської вежі, а також контролюють зруйновану злітно-посадкову смугу. Зараз аеропорт — це поле бою, на якому і цієї миті триває бій. Наші військові не поступаються, позицій не залишають», — каже полковник Лисенко.

«Сили АТО закріплюються вздовж паркану з північної сторони Донецького аеропорту, в Пісках, Опитному, Водяному йдуть бої», — додає радник Президента, помічник міністра оборони Юрій Бірюков. «Сили АТО утримують частину будівель Донецького аеропорту та повністю контролюють село Піски біля нього, — засвідчує комбат «Дніпра-1», нардеп Юрій Береза. — Частина об’єктів, які зруйновано лише частково, утримується «кіборгами». Наразі йде запеклий бій. Поки що рано робити висновки і сіяти смуту!».

Отже, епічна «кіборгіада» триває. З іншого боку, варто враховувати, що перетворення терміналів на купу уламків масованими вогневими ударами та захоплення двох десятків поранених «кіборгів» у полон може спричинити у ворога «запаморочення від успіхів». Секретар РНБО Олександр Турчинов, який позавчора потрапив під обстріл у районі аеропорту, не виключає проведення бойовиками в найближчий час наступальних операцій.

«Фактично повністю знищено новий термінал, але наші Збройні сили зміцнили свої позиції в районі населеного пункту Піски та завдали ворогу дуже сильних ударів, — каже пан Турчинов. — Знищені комунікації та транспортні розв’язки, які дозволяли швидко підводити бронетехніку фактично до самого летовища. Але підтягування на передову кадрових частин збройних сил РФ дає підстави прогнозувати проведення в найближчий час ворогом потужних наступальних операцій».

Коментарі вимкнені.