«Укртелеком» несподівано вимкнув популярні в народі радіостанції
«Укртелеком» припинив трансляцію в проводових мережах Києва радіо «Промінь» і «Культура». Про це йдеться в прес-релізі Нацрадіокомпанії, поширеному в понеділок.
«ПАТ «Укртелеком» 18 липня 2015 року призупинило трансляцію радіопрограм «Промінь» та «Культура» мережею дротового мовлення в місті Києві, посилаючись на застарілість обладнання та збитковість роботи мережі», — значиться у повідомленні. У НРКУ наполягають на тому, що трансляція «Променя» і «Культури» здійснювалася за рахунок абонентської плати слухачів. «Цей випадок ще раз засвідчив подальший занепад проводової мережі, кількість абонентів якої останніми роками скоротилася майже у 20 разів. Подальша доля дротового радіомовлення, яке для значної частини наших громадян є головним джерелом одержання інформації, має бути вирішена на державному рівні», — заявили в Нацрадіо.
За словами директора ТО «Промінь» Романа Коляди, про відключення їх ніхто не попередив, «працювали як завжди, у звичному режимі. В понеділок зранку слухачі почали нам телефонувати і повідомляти про вимкнення. Кажуть, що це сталося 18 липня увечері», — розповів він.
Наразі НРКУ має намір звернутися з офіційними листами до Держкомтелерадіо та Нацради з питань телебачення і радіомовлення про відновлення трансляції та підтримки Національного радіо в українському просторі. Учора, 21 липня, віце-прем’єр, міністр культури В’ячеслав Кириленко звернувся до Генпрокуратури та РНБО з вимогою розібратися із самовільним відключенням «Укртелекомом» радіо «Промінь» та «Культура». «Це питання інформбезпеки», — написав він на своїй сторінці у «Фейсбуці».
Як відомо, на початку червня Національна рада з питань ТБ і радіомовлення завершила прийом заявок на додаткові FM-радіочастоти, які незабаром будуть виставлені на конкурс. Загалом це 39 частот, які в тому числі покривають 13 обласних центрів. Як розповів глава Держкомтелерадіо Олег Наливайко, у Національної радіокомпанії України на цьому конкурсі будуть великі шанси, адже члени Нацради повинні її підтримати. Заступник голови Нацради Григорій Шверк загалом із ним солідарний. «Сьогодні тема україномовного радіо як ніколи актуальна. Ми вважаємо, що Національне радіо довго обділяли», — говорить він. «Нинішній склад Нацради повернувся до нас обличчям», — підтверджує заступник директора Національного радіо з питань розвитку мереж радіомовлення Валерій Юрченко. І правда, аж до останнього часу регулятор при розподілі FM-частот віддавав перевагу комерційним радіокомпаніям.
Нагадаємо, у липні телекомунікаційна компанія «Укртелеком» підвищила тарифи проводового радіо на 25-50%. Тобто абонентська плата за проводове радіо збільшилась до 15-27 гривень за місяць залежно від статусу абонента.
Таке, хоч і незначне підвищення оплати у прес-службі «Укртелекому» обґрунтували тим, що останніми роками кількість абонентів проводового радіо постійно скорочувалася. За даними Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, станом на кінець 2014 року загальна кількість радіоточок в Україні становила близько1,5 млн. одиниць, тоді як на кінець 2013 року вона налічувала майже 1,6 млн. одиниць. Як відомо, у 1991 році в Україні було 19 млн. радіоточок. «Останніми роками у зв’язку з підвищенням мобільності населення, витісненням радіомовлення цифровими засобами комунікації кількість користувачів зменшується. У 2014 році від послуг проводового радіо відмовилося близько 250 тис. абонентів», — повідомили «УМ» в прес-службі «Укртелекому». За даними Держкомстату України, доходи від надання послуг проводового мовлення за 2014 рік (після втрати Криму) становили 202,1 млн. гривень (у тому числі 169,5 млн. — за надання послуг населенню), що на 4,5% менше, ніж у 2013-му (218,8 млн.).
Коментарі вимкнені.