Унікальну каплицю з мощами святих Варвари, Миколая, Володимира, Агапіта та Києво-Печерських святих побудували у Тернополі (фото)

У церкві-каплиці на території Тернопільського районного територіального медичного об’єднання будуть мощі святих.
Ідея будівництва цього храму виникла у головного лікаря Тернопільського районного територіального
медичного об’єднання Ігоря Вардинця давно. Цю ідею згодом підтримали українські козаки та колектив ТРТМО. Відтак, 23 серпня 2010 року, у день відкриття відділення швидкої медичної допомоги ТРТМО, на території лікарні заклали наріжний камінь храму-каплиці. У 2012 почали будувати фундамент і зводити стіни лікарняної церкви. “Від початку ми планували, що храм буде не конфесійним, — зазначає Ігор Вардинець. — Оскільки в лікарні лікуються недужі різних віросповідань. До того ж, Ісус Христос створив одну церкву і за часів Володимира була одна церква. Вважаю, усім християнам важливо подолати поділ і повернутися до первісної єдності”. Не випадково храм-каплицю зводять на честь одразу чотирьох цілителів: святих Пантелеймона, Агапіта Печерського, Луки Войно-Ясенецького та Миколи Чарнецького.
— Це добре відомі в Україні цілителі. Зокрема, Святий великомученик Пантелеймон воскрешав людей молитвою, був охрещений святим Єрмолаєм з іменем Пантелеймон, що в перекладі означає “всемилостивий”, — розповів Ігор Вардинець. — Святитель Лука Войно-Ясенецький – відомий лікар-хірург, який, будучи єпископом, проводив хірургічні операції. За його прикладом і я навчався хірургії. Блаженний Агапіт увійшов в історію українського монашества, як чернець, який молитвою зцілював тілесні і душевні хвороби. Він вважається засновником лікарської справи у Києво-Печерському монастирі. Всі, хто знав блаженного Миколу Чарнецького, одностайно свідчать, що він повсякчас виявляв глибоку покору і святість, тож не дивно, що відразу після його смерті багато людей зверталися до Миколи Чарнецького у своїх молитвах та отримували поміч за його заступництвом.
А ще називають храм-каплицю козацьким. Адже Ігор Степанович — не лише лікар за професією і покликанням, а й Верховний отаман Українського козацтва, тож теперішні козаки також долучаються до будівництва цієї релігійної споруди.
Як зазначив Ігор Вардинець, проект будівництва храму розробили фахівці ДП “Тернопільський промбудпроект” під керівництвом Володимира Ізбянського. Усі організаційні роботи перебувають у компетенції Тернопільського міського благодійного фонду “За духовне відродження і добробут нації” (керівник – Ігор Вардинець).
До відкриття та освячення церкви-каплиці необхідно виконати ще великий об’єм робіт. Зокрема, встановити вікна і двері, провести відповідні внутрішні роботи. Тут на свята та у вихідні священнослужителі різних конфесій відправлятимуть Богослужіння. А ось цілодобово будуть відчинені двері для вірян у так званій підземній церкві. Помолитися будь-коли, запалити свічку в ній зможуть не лише хворі, які лікуються у лікарні, та їх рідні, а й жителі Тернополя.
Для храму уже зібрали багато ікон, церковний інвентар, які пожертвували відвідувачі Тернопільського районного територіального медичного об’єднання. У день освячення куполів директор “Клініки мікрохірургії ока “Медікус” Андрій Швед подарував храму ікону Святителя. Вже доставлено мощі святих Варвари, Миколая, Володимира, Агапіта, Києво-Печерських святих, які згодом будуть встановлені у новозбудованому храмі-каплиці.
У день Святого Миколая в урочистій обстановці краплі свяченої води скропили бані храму-каплиці. Посвяту провів настоятель Свято-Троїцького духовного центру на честь князя Данила Галицького протоієрей Анатолій Зінкевич. Спеціальною технікою на висоту 15 метрів підняли куполи символічного синьо-жовтого поєднання кольорів.
— Ми добре розуміємо, що фізичне зцілення не може відбутися без здоров’я духовного. Тому побудова храму-каплиці на території лікарні — запорука нашої успішної праці, — наголосив на церемонії відкриття головний
лікар ТРТМО, депутат Тернопільської обласної ради, заслужений лікар України Ігор Вардинець.

Подільське слово

Коментарі вимкнені.