Урочистості з акцентом: бійцям АТО та волонтерам Тернопільщини вручили ордени і медалі


Урочистостями з нагоди Дня захисника України та свята Покрови у Тернопільській обласній філармонії 15 жовтня організатори мали на меті, передусім, акцентувати на ще неналежній увазі на державному рівні до ветеранів УПА, бійців у зоні проведення антитерористичної операції на сході України, волонтерів.
На ситуацію спробували вплинути представники Тернопільської обласної організації партії ВО «Батьківщина» спільно із волонтерською громадською організацією Тернопільщини «Спілка бійців і волонтерів АТО «Сила України».

Як зазначив голова Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» Василь Деревляний, питання щодо належної уваги від держави до воїнів УПА, АТО, добровольчих загонів, волонтерів на сьогодні все ще не врегульоване. «Нинішнє ставлення держави до людей, які ціною власного життя захищають її кордон, потрібно змінювати, — каже Василь Деревляний. — До Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» входить боєць, який зараз перебуває в зоні АТО, тернополянин Володимир Бойко, а Степан Цяпа (з Підгаєць) та командир батальйону «Тернопіль» Володимир Катрук (м. Тернопіль) наразі на ротації. Є і волонтери, які возять допомогу землякам на передову. Ми шануємо працю та жертовність кожного. Тож спільно з кандидатом у депутати до Тернопільської міської ради від нашої політичної сили Зеновієм Гладчуком, вирішили виготовити нашим Героям ордени та медалі. Зеновій Гладчук – керівник громадської організації «Сила України», має офіційне право на державному рівні робити замовлення і виготовляти такі нагороди. А кандидат на посаду Тернопільського міського голови Михайло Ратушняк викупив квитки на концерт для запрошених гостей».

Відтак, з нагоди Дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці, за мужність, самовідданість та зразкове виконання службового обов’язку, проявлені в боротьбі за незалежність під час проведення антитерористичної операції на сході України за представленням Тернопільської обласної організації парті ВО «Батьківщина» орденом «Честь і слава» нагороджено: Володимира Катрука, Михайла Стасіва, Анатолія Косанюка. Посмертно нагородили Степана Стефурака, Віктора Стефановича. Орденом «За волонтерську діяльність» пошановано Оксану Стадник, Володимира Барановського, Олега Музику. Медаль «За оборону рідної держави» отримали Назар Сарабун, Євген Приходько, Олег Поєдник, Тарас Куриляк, Ігор Гайнюк, Олександр Сикліцький, Микола Попович. Медаллю «За гідність та патріотизм» нагороджені Михайло Боканчук, Володимир Бойко, Степан Цяпа. Медаль «Знання, душу, серце — людям» вручено жінці – Наталії Тарасенко.

– Нещодавно наш батальйон повернувся із зони проведення АТО у короткотривалу відпустку, – каже командир батальйону територіальної оборони «Тернопіль» Володимир Катрук, який також є кандидатом від партії ВО «Батьківщина» до Тернопільської міської ради. –  Відрадно, що нас запросили на цей концерт, що не забувають. Те, що нас сьогодні поставили в один ряд із воїнами УПА, вважаю доброю тенденцією. Адже ми росли, рівняючись на вояків УПА, які свого часу героїчно захищали наш край. Можливо, майбутні  покоління будуть брати за приклад наші вчинки.

Ірена Кропива.

Фото з прес-служби Тернопільської обласної організації ВО “Батьківщина”.

Коментарі вимкнені.