Вперше в Україні у приміщенні церкви відкрили амбулаторію сімейного лікаря


Унікальну лікарську амбулаторію відкрили 16 жовтня у приміщенні храму Св. Пророка Іллі на вул. Бродівській. Можливість одночасного лікування душі і тіла – така практика застосована вперше в незалежній Україні.
Ідея облаштувати приміщення для сімейних лікарів у церкві належить депутату Тернопільської міської ради Івану Сороколіту (зараз його округ – №13, але після змін виборчого законодавства округ матиме номер 37). «Коли на початку 2011-го припинила роботу міська поліклініка комбайнового заводу, мешканці вулиць Бродівська та Лук’яновича одразу відчули серйозні незручності – контакт з лікарями значно дистанціювався, — розповідає Іван Сороколіт. — Після багатьох колективних звернень мешканців, ділом принципу та однією з моїх основних депутатських цілей стало вплинути на проблему. Незадовго поряд із закритою поліклінікою почалося будівництво церкви. Дуже радий, що священик парафії отець Василь Корендій та релігійна громада відразу підтримали ідею внести зміни в проект храму, щоб передбачити у його цокольному поверсі лікувальний заклад. Спочатку йшлося про один кабінет, однак згодом за підтримки міського голови Сергія Надала та інших депутатів було вирішено використати всю цокольну площу – це 80 м.кв. Зараз вболіваю, аби завідувачу амбулаторії Лесі Шарван вдалося вибудувати теплі, щирі стосунки з мешканцями мікрорайону. Адже вони (жителі гуртожитків) тут добре самоорганізовані і дружні».

Амбулаторія розташована у центрі масиву, розрахована на обслуговування понад трьох тисяч осіб, містить необхідне обладнання для здачі основних аналізів та первинного огляду пацієнта. Тут вже працюють два лікарі загальної практики сімейної медицини та дві молодші медсестри. Амбулаторія відчинена щодня з 8.00 до 18.00 год.
– Загальна вартість ремонтних робіт з бюджету Тернопільської міської ради становить близько мільйона гривень, вартість апаратури – 200 тис. грн., – зазначив під час відкриття лікувального закладу Тернопільський міський голова Сергій Надал. – Це третя нова амбулаторія загальної практики сімейної медицини відкрита останнім часом у Тернополі. Четверту на 10 лікарів відкриємо незабаром на вул. Слівенська.

— Коли депутат міської ради Іван Сороколіт запропонував відкрити у цокольному приміщенні храму кабінет сімейного лікаря, було багато розмов на різних рівнях щодо доречності такого кроку, — зазначив настоятель храму Св. Пророка Іллі о. Василь Корендій. — Вважаю це позитивною тенденцією у відродженні давніх традицій, адже в давнину при монастирях завжди були так звані «лічниці», куди люди приходили за духовним і тілесним зціленням. Святий пророк Ілля – покровитель нашої парафії – здійснив багато чудес у своєму житті, навіть воскрешав померлих. Бажаю, щоб у нашому храмі тернополяни були здоровими і тілом, і душею.
Ірена Кропива.
Фото автора.

Коментарі вимкнені.