У Тернополя будуть кваліфіковані тренери і нові ворота

Про нові перспективи олімпійського виду спорту – регбі, говорили сьогодні, 12 вересня, на прес-конференції, присвяченій розвитку та популяризації цього виду спорту на Тернопіллі.

Спеціальним гостем став виконавчий директор Федерації регбі України Олександр Гула. На жаль, не прибув у Тернопіль голова Федерації Владислав Булгаков. Прес-конференції передувала нарада за участю депутатів обласної ради, регбійних тренерів, а також представників вищих навчальних закладів Тернополя.

– Ми обговорили найважливіші питання, які стосуються розвитку регбі на Тернопіллі, – каже виконуючий обов’язки голови Тернопільської облради Сергій Тарашевський. – Чесно кажучи, я багато чого нового дізнався про регбі і мене це приємно здивувало. Тернопіль має унікальне розташування не лише у Західній Україні, але й у Європі. Відтак, у майбутньому, спортсменам з європейських чи азіатських країн буде дуже легко добратися сюди.

Незабаром у Тернополі реалізовуватимуть програму дитячого безконтактного виду регбі – регбі-5.

– Федерація регбі для реалізації цього проекту надасть м’ячі, методичну допомогу та зможе провести навчання для тренерів, – каже Олександр Гула. – Також ми дійшли згоди, що в кожному виші Тернополя буде регбійна команда. Я помітив, що міська та обласна влада зацікавлена у розвитку цього спорту. Нам йдуть назустріч і це найголовніше.

Додамо, що шестеро тернопільських регбістів нещодавно пройшти перший курс тренерського навчання в Одесі, де регбі розвивається найкраще в Україні.

– Через місяць буде ще один курс навчання, – пояснює представник Федерації регбі. – Навесні сюди приїде кваліфікований спеціаліст та проведе навчальний семінар. Після цього тренери отримають відповідні ліцензії та зможуть працювати з дитячими та дорослими командами.

Попри стрімкий розвиток регбі у Тернополі, наше місто й досі не має спеціалізованого стадіону для цього виду спорту. Проте незабаром його облаштують.

– У нас вже є домовленість з міською владою, що один зі стадіонів тернопільської ДЮСШ з футболу та інших ігрових видів спорту буде регбійним, – каже депутат облради та регбіст Степан Барна. – Регбійне поле майже нічим не відрізняється від футбольного. Єдина проблема – це спеціальні ворота. Але і їх ми незабаром доставимо у Тернопіль.

Нагадаємо, що тернопільська регбійна команда “Терен” наприкінці вересня представлятиме наш край у фінальній частині Вищої ліги з регбі-7. Такого успіху наші команди ще не досягали.

– Для міста та області вихід нашої команди у фінал – це унікальне досягнення, – каже капітан і тренер регбійного клубу “Терен” Володимир Крутовський. – Фінальна частина відбудеться 28 вересня у Києві. Учасниками будуть 12 команд зі всієї України. Звісно, за перемогу боротися буде важко, але на 5 чи 6 місце ми будемо претендувати, пише 20minut.ua.

Коментарі вимкнені.