Що читають тернополяни: прогулянка місцевими книгарнями

 Книгарня «Кругозір», що знаходиться по вулиці Валовій, відкрилася нещодавно. Проте вже встигла знайти своїх покупців. Найбільшим попитом тут користується книга Мирослава Дочинця «Многії літа. Благії літа», яка є заповітом 104-річного карпатського мудреця. У ній сивочолий автор дає поради «як жити довго в здоров’ї». За словами продавців книгарні, молодь зацікавилася книгами про розвиток бізнесу, що є досить цікавим фактом. А також не втратили популярності «старожили» книжкових полиць – Ірена Карпа, Любко Дереш та інші. Щодо фантастики, то тут вважають, що це “нульовий варіант”.

У книгарні «Вікторія», що по вулиці Сагайдачного,взагалі скаржаться на те, що тернополяни не ласі до художньої літератури, тому продаються лише навчальні підручники. Можливо це пов’язано з вузьким асортиментом, а можливо з трохи «застарілими» книгами, які так і лежатимуть на полицях.

Топ-10 книгарні «Є» має такий вигляд: Ден Браун «Інферно», Мирослав Дочинець «Многії літа. Благії літа», Ірен Роздобудько «ЛСД. Ліцей слухняних дружин», Надійка Гербіш, «Теплі історії до кави», Рей Бредбері «Кульбабове вино», Надійка Гербіш «Теплі історії до шоколаду», Рей Бредбері «451° за фаренгейтом», Андрій Кокотюха «Таємне джерело», Ліна Костенко «Триста поезій» та Ярослав Рудіш «Останні дні панку в “Гельсінкі”».

У «Домі книги» назвали такі популярні книги, як «Многії літа. Благії літа» Мирослава Дочинця, «360 історій» Бруно Ферреро, «Триста поезій» і «Річка Геракліта» Ліни Костенко та книги Рея Бредбері. Що ж стосується дитячої літератури, то дітлахи полюбляють читати Всеволода Нестайка «Дивовижні пригоди в лісовій школі», «Тореадори з Васюківки», книжечки від видавництва  ”А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” – «100 казок», «Мед для мами», «Улюблені вірші». Має попит в книгарні «Дім книги» дитяча література серії «Свитовид» – це Жуль Верн, Марк Твен, Чарльз Діккенс та інші.

У книгарні від видавництва «Джура»  більший акцент на дитячу літературу – це «Неопалима Купина»(Легенди землі Тернопільської), «Веселі каруселі» Віри Клименко, Легенди Тернополя та інші. Що ж стосується художньої літератури для трохи старших, тут мають попит книги 104-річного карпатського мудреця Мирослава Дочинця  – «Многії літа. Благії літа», «Криничар» та інші.

Не залишилася поза нашою увагою книгарня «Ярослав Мудрий» , але, на жаль, продавці були надто зайняті, що б з нами поспілкуватись. Врешті,  тут завжди багато покупців, які люблять почитати.

Дана Николишин

Коментарі вимкнені.