Ревізія таборів Тернопілля: у “Лісовому дзвіночку” – як в Карпатах, але зручності – надворі (фото)
10 червня “Погляд” відвідав один із дитячо-оздоровчих таборів у Бучацькому районі – в селі Скоморохи – “Лісовий дзвіночок”. Зараз він заповнений лише наполовину, діти тут живуть у дерев’яних одноповерхових будиночках – бараки. Зручності – надворі. Щоправда, наймолодші відпочивальники живуть у кількаповерховому цегляному корпусі і туалет для них – в будівлі.
Територія – в низині, оточена хай не карпатськими, але горами. Тому місцина дуже мальовнича.
На вході – “вертушка” і працівник табору запитує, хто ми і до кого приїхали. Прямує по директора закладу, ми за ним.
Ліворуч – адміністративний корпус із кабінетом лікаря, ізоляторами. Медик жартує, що не готовий до візиту несподіваних гостей – журналістів. Але впускає до кабінету.
На веранді – дитячі фотографії найяскравіших моментів таборового життя. Також велика кількість грамот, дипломів та подяк директору Кавецькому Івану Михайловичу.
Праворуч біля входу – капличка. Її поставили лише кілька років, каже директор.
Далі – шість будиночків, в кількох з яких зараз живе по 10-20 дітей. Ліжка тут стоять двома рядами, вздовж стін. Зручності – в лісочку за крайнім будиночком.
На пагорбі – така ж довга, як і хатки, дерев’яна столова.
А також цегляний корпус для найменших дітей. Директор каже, що тут перебувають, в основному, восьмирічні школярі.
Довкола – свіжопобілений парканчик.
А вхід у корпус “оперезують” дерев’яні різьблені перила.
Зустрічає відвідувачів серйозний погляд Т.Г.Шевченка із портрету під рушником.
В столовій рядами стоять столики на чотири особи. Працівниці кухні розповідають, що діти самі прибирають за собою тарілки, а на столах залишають лише чашки – їх уже забирають кухарки, щоб діти не побили.
На кухні – все “вилизано”, на вішаках накрохмалені халатики. Директор хвалиться, що перед роздачею порцій дітям, чергові обробляють руки спеціальним антисептичним засобом: “Син передав з Німеччини”.
Запитую, а де ж діти миються. Мені показують чималу спільну душову кімнату на п’ять осіб. Ремонту тут немає, проте є піддони, а роздягальня з вішаками для одягу оббита білою вагонкою. Поруч стоять пральні машинки.
Також мені поянюють, що обладнали літній душ. Він знаходиться надворі.
Збоку біля нього – навіс і ряд кранів. Тут мешканці “бараків” вмиваються зранку.
Незважаючи на те, що в туалет після настання темноти дітям доводиться ходити в присутності старших, відпочиваючі мають хороший настрій, із захопленням розказують про розпорядок дня в таборі, тішаться свободі від батьків. Останні, на жаль, не мають нагоди часто відвідувати чад, адже дорога сюди нелегка, далека, з ямами, а найближча автобусна зупинка знаходиться аж за кілька кілометрів – у селі.
Цікаво, чому “Погляд” не відвідав з ревізією оздоровчий комплекс “Лісовий”, що знаходиться у тому ж селі, і попри який треба проїхати, щоб доїхати до “Лісового дзвіночка”?
відвідав. Але в одній статті ми даємо по одному табору. Лісовий буде в наступній публікації. Читайте також статтю про Зорепад http://poglyad.te.ua/podii/u-strusivskomu-tabori-zorepad-najsmachnishyj-hlib-ta-dva-dushi-na-80-ditej-fotoreportazh/.
Дякуємо за увагу 🙂
Чекаємо 🙂 дякую!