В тернопільських школах буде регбі, якщо знайдуться вчителі-альтруїсти

Проект «Регбі-5» планують запровадити у Тернополі. Популяризувати улюблену гру депутата облради Степана Барни планують за рахунок вчителів-ентузіастів.

Соціальна складова проекту дозволяє займатися регбі усім школярам, без винятку. Проект діє у більшості обласних центрів України і не передбачає великих матеріальних витрат, стверджує виконавчий директор Федерації регбі України Олександр Гула.

Що цікаво, проект працює на базі загальноосвітніх шкіл. Спортивний зал – це чи не єдина складова розвитку цього виду спорту. Однак побудований проект виключно на ентузіазмі вчителів фізкультури.

– Я розумію, що усі школи одразу не долучаться до цього проекту, та якби вдалося зібрати хоча б 12 команд, було б дуже добре, – каже Олександр Гула. – Федерація повністю забезпечує викладачів методичною літературою, м’ячами та стрічками. Дитяче регбі – це безконтактна гра, тому ризик травматизму тут мінімальний. За агресивну поведінку під час гри учасника вилучають з поля.

Тренування, згідно умов проекту, проходять у позаурочний час. За словами Олександра Гули, в інших обласних центрах, коли цей вид спорту виходить на вищий рівень, з’являються спонсори, відповідні проекти затверджують обласні ради. Так, в Одесі вчителі фізкультури отримують по 200 грн. доплати до заробітної плати, хоча спочатку працювали виключно на ентузіазмі. Щодо дітей, то їх також заохочують призами. Зокрема, лідерам всеукраїнських змагань організовують відпочинок усією командою.

Оксана Павличко, ТГН

Коментарі вимкнені.