В урочищі Монастирок, що поблизу Бережан, відбулася Х ювілейна проща

h1

19 серпня, у день празника Преображення Господнього, в урочищі Монастирок (Бережанський район) відбулася Х ювілейна проща. Сотні паломників прибули, щоб спільно помолитися у відпустовому місці, історія якого сягає початку ХVII століття, та взяти участь у Божественній Літургії, яку очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор (Мартинюк).

Під час Літургії владика Теодор уділив ієрейські свячення випускникові Тернопільської духовної семінарії диякону Василю Солонині, а відтак вручив церковні нагороди. Цього дня право носіння золотого хреста з прикрасами отримали декан Бережанський о. Михайло Бугай, адміністратор відпустового центру Монастирок о. Роман Маслій та отець Василь Мізюк.

У духовному звернення до прочан єпископ розкрив зміст євангельської події Преображення Ісуса Христа на горі Тавор. Відтак, цитуючи слова Євангелія «добре нам тут бути», закликав присутніх бачити Бога і добро там, де ми є. «Ми повинні розбудовувати рідну Україну, не втікаючи з рідних земель, але цінувати те, чим Бог нас благословив, працювати і примножувати».

Місцевість відома тим, що раніше тут існував монастир отців-василіян, перші згадки про який датуються початком ХVII-го століттям та припадають на єпископство Київського митрополита Йосифа Велямина Рутського (1574-1637). Сьогодні — це відновлений духовний центр завдяки старання отця Романа Маслія, вірних с. Лісники та навколишніх сіл.

h2

повідомив о. Роман Демуш

світлини Антоніни Мізюк

Коментарі вимкнені.