Василь Деревляний рятує від екологічної катастрофи жителів Тернопільщини

Близько місяця тому до народного депутата України, голови Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» Василя Деревляного звернулися члени партії ВО «Батьківщина» з с.Настасів Тернопільського району. Люди просили допомоги та захисту від шкоди, яку їм завдає фермерське господарство, розташоване на території села.

У своїх зверненнях жителі Настасова скаржилися на нестерпний сморід та часті захворювання, зумовлені шкідливими викидами в повітря та відходами, які потрапляють у підземні води та до криниць місцевих жителів.

«Екологічна небезпека на території населеного пункту є реальністю. Для захисту цих людей, я направив звернення до Прем’єр-мінстра, адже місцева виконавчої влада в особі Хоптяна замість покарати, навпаки, лобіює інтереси власника ферми Чайківського. Мало того, він ще й позиціонує себе як «дуже популярний» кандидат на тому окрузі, де фактично травить своїми фермами людей. Спочатку йшов від Партії регіонів, згодом, передумав, і висувається як незалежний мажоритарщик…», – розповів Василь Деревляний.

У відповідь на його депутатське звернення, Прем’єр-міністр доручив чотирьом Міністрам та голові Тернопільської ОДА вплинути на ситуацію.

Відтак, першою прийшла відповідь з Міністерства аграрної політики та продовольства України, де чітко вказано про порушення законодавства в розміщенні та діяльності згаданої ферми.

«Розмір нормативної санітарно-захисної зони між виробничими потужностями не витримується, фактична відстань до житлової забудови становить 500 метрів, тоді як розмір нормативної санітарної зони вимагає розмір понад 2000 метрів», – йдеться у відповіді міністерства.

У листі вказано, що фермерське підприємство притягнено до адміністративної відповідальності з вимогою: «усунути причини, що сприяють порушенню санітарного законодавства».

«Супроти інтересів впливових провладних бізнесовців, ми зробимо все, щоб відстояти права та інтереси краян», – резюмував народний депутат.

Коментарі вимкнені.