Василь Пришляк – перший і єдиний “Медик регіону” на Тернопіллі

Лауреатом Національної медичної премії (НМП) днями став Василь Пришляк, лікар-кардіолог, доцент кафедри терапії Тернопільського медуніверситету, відмінник охорони здоров’я, заслужений лікар України. НМП — перший в Україні масштабний проект, у рамках якого відбувається вибір та нагородження найкращих медичних працівників та лікарняно-профілактичних закладів. Здійснюється він за підтримки Міністерства охорони здоров’я.
Тернополянин переміг у категорії «Медик регіону». Він — перший і єдиний лауреат цієї премії на Тернопіллі. Конкурс на її здобуття організатори оголосили ще в 2008 році, отримавши близько 50 тисяч подань з України. Кандидатури номінантів та їхні заслуги в медицині ретельно вивчали експерти й високваліфіковані колеги-фахівці. До фіналу дійшли лише 60 претендентів.
«Лікар – вічний студент, — каже пан Пришляк, – усупереч власним рокам і великому професійному досвіду. Медицина, а фармакологія особливо, розвиваються настільки стрімко, що навіть за час відпустки можеш щось важливе проґавити. Якщо не готовий учитися й удосконалюватися усе життя, мабуть, і не варто вступати до медичного вузу». Він також переконаний, що медик впливає на пацієнта не тільки фахово, а й власним прикладом: «Гріш ціна лікареві, який рекомендує хворому здоровий спосіб життя, а сам курить, випиває чи має зайву вагу. Клятва Гіппократа стала моїм життєвим кредо».
Грошовий еквівалент Національної медичної премії — 2 тисячі гривень – лауреатові пообіцяли виплатити упродовж 6 місяців. Тепер пан Пришляк має право рекомендувати нових претендентів на її здобуття, пише Місто.

Наталя Федорців

Коментарі вимкнені.