Вдумайтеся: поляк читатиме лекції історикам Тернополя!

polУже не перший рік студенти ТНПУ ім.В.Гнатюка відвідують університети Європи, з якими наш ВНЗ має партнерські відносини.

Нещодавно було підписано додаток до угоди про співробітництво з Академією Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща), що передбачає реалізацію семестрової Програми академічної мобільності. Академія ім. Яна Длугоша– це вищий навчальний заклад із 40-річним стажем серед державних вищих навчальних закладів Польщі − пропонує навчання І, ІІ і ІІІ ступеня на 5 відділеннях, 30 факультетах і більше ніж 80 спеціальностях. Виші об’єднує досить довга історія стосунків та співпраця в різних напрямках, зокрема, за програмою Подвійних дипломів.

З 10 вересня магістранти історичного факультету розпочали семестрове навчання в Академії. Безкоштовне проживаючи в студмістечку та опановуючи польську мову, студенти також займатимуться за унікальною програмою за Програмою білатеральних дипломів.

Спеціально для студентів історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка в Академії ім.Яна Длугаша в Ченстохові (Польща) проводиться відкрита лекція д-ра Норберта Моравця, присвячена питанням козацького руху в російській і польській історіографії ХІХ століття.

Професор Норберт Моравець – представник краківської школи науковців. В полі уваги польських та українських дослідників – аналіз образу козацтвав дев’ятнадцятому столітті, висвітлення аспектів козаччини в роботах і польських та українських фахівців, пропагандистські тенденції та еволюція поглядів.

Особливий інтерес у автора викликає пошук культурних чинників, що впливають на еволюцію цих образів та вплив російської пропаганди. Сформований у вісімнадцятому столітті, російський образ українського козака як великоруського мазепинця, схильного до зради, на межі вісімнадцятого та дев’ятнадцятого століть зазнає трансформацій. Саме про це йтиметься на лекції, що проводиться 22 вересня на факультеті філології та історії Академії ім.Яна Длугаша м.Ченстохова.

 

Коментарі вимкнені.