Ветерани ОУН-УПА тепер працюватимуть в цивілізованих умовах

Цього літа тернополяни дізналися про ганебну ситуацію, яка склалася в Тернополі і до якої призвели байдужість та лицемірство міської влади.

Називаючи себе націоналістами, керівництво міста фактично знущається над учасниками національно-визвольної боротьби – членами Братства ОУН-УПА «Лисоня»: виживає їх з приміщення та гнобить вимогою непосильних платежів. За захистом старенькі люди звернулися до депутата міськради, на чиєму окрузі це приміщення знаходиться, – голови ГО «Тернопіль Європейський» Віталія Цимбалюка.

Завітавши до ветеранів, він був шокований умовами, в яких знаходився їхній скромний офіс та єдиний в області музей ОУН-УПА. Бо побачив повсюдно облуплену штукатурку, патьоки на стелі, цвіль і  грибок та напівзруйновані сходи…

10 1

–На це неможливо було дивитися без болю, – розповідає Віталій Цимбалюк. –Тому вже наступного дня, порадившись з активістами нашої громадської організації, ми вирішили повністю взяти на себе ремонт, якого там не було понад 20 років. Роботи було дуже багато, але, дякувати Богу, сьогодні приміщення повністю оновлене – відремонтовано не тільки стелю, стіни та підлогу, а й санвузол та фасад, впорядковано експонати музею. Ветерани радіють, а ми справді щасливі, бо вважаємо своїм святим обов’язком шанувати і берегти славу наших дідів-прадідів, які виборювали незалежність України. Тепер залишилося вирішити проблему з перекриттям великого боргу Братства за комунальні послуги, які, переконаний, воно мало б отримувати взагалі безкоштовно, а також якось захистити ветеранів від постійних посягань на їхнє приміщення з боку чиновників міськради. Тому працюватимемо далі, і наша опіка над цими старенькими людьми буде постійною. До речі, вже є домовленість з науковцями Тернопільського педагогічного університету щодо їх допомоги у фаховому опрацюванні всіх тих цінних історичних матеріалів, які зібрали члени Братства у своєму унікальному музеї.

У понеділок на Острозького, 45, відбулосяурочисте освячення оновленого приміщення Братства ОУН-УПА «Лисоня», в якому взяли участь і представники Українського козацтва, Спілки офіцерів України та організації  “Золоті Леви «Чорної Сотні”. Голова Братства Роман Ванчуразі сльозами на очах подякував Віталію Цимбалюку за допомогу, зазначивши, що активісти «Тернополя Європейського» не тільки приміщення для ветеранів оновили , а й відновили справедливість щодо вшанування учасників визвольної боротьби, а також їх віру в безкорисливе добро та чуйність. «Бо куди ми раніше не зверталися і кого не просили, скрізь стикалися з байдужістю. І лише ви відгукнулися, тож вважаю, що вас нам сам Бог послав!» – сказав він.

6 2

Тернополяни

Коментарі вимкнені.