Віктор Овчарук: В області є заклади охорони здоров’я, готові вже нині стати центрами медичного туризму
Добра слава про Подільську оздоровницю, а саме так її називають пацієнти, розійшлася не лише у нашому краї, а й далеко за межами Тернопільщини. Підлікуватися, пройти реабілітацію, обстежитись чи отримати профілактичні процедури сюди приїжджають з різних куточків України.
Хто із наших сучасників хоча би раз не ставив собі запитання: «Непокоїть стан серцево-судинної системи?», «Турбують болі у спині та суглобах?», «Необхідно пройти обстеження, чи дбайливо підібрати лікування й відновити здоров’я батьків?», «Замордувала втома від роботи і стресів, чи терміново здалось би скинути зайві кілограми?». За відповідями та допомогою варто їхати до Більче-Золотецької обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації, тут докладуть усіх зусиль, щоб пацієнт позбувся недуги та повернув собі радість життя!
Медичний заклад знаходиться у селі Більче-Золоте Борщівського району– древньому, багатому історією та неповторної краси природи куточку Дністровського каньйону, у низині річки Серет, поміж зачудованих гір та дібров. Тут особливий мікроклімат, цілюща вода. Недарма вже понад чотири з половиною тисячі років тут селилися люди. Чимало пам’яток Трипільської культури знайдено у селі та околицях.
За 70 років лікарняний заклад перетворився із сільської лікарні на великий оздоровчий комплекс, де одночасно можуть поліпшити своє здоров’я 200 осіб. Щорічно тут оздоровлюється понад п’ять тисяч пацієнтів.
Більче-Золотецька обласна лікарня фізіотерапії та реабілітації – це провідний спеціалізований лікувально-профілактичний заклад Тернопільської області, який забезпечує надання висококваліфікованої медичної допомоги, проведення комплексного реабілітаційного та відновного лікування.
Фізіотерапевтичне відділення лікарні включає відділи апаратної фізіотерапії, водолікування, теплолікування, басейн, сауну, інгаляторій та фітобар, кімнату штучного мікроклімату, ручні та апаратні масажі, а також зал ЛФК та механотерапії. Восени минулого року було відкрито два нових відділення: водолікування і діагностики та відділення СІПАП-терапії. Нині медицина пропонує різні методи лікування, і лікарня використовує їх уповні, у тому числі найновіші технології, пропонує понад 100 фізіотерапевтичних та реабілітаційних процедур. Є тут і, так би мовити, унікальні процедури, які надають лише у двох медичних закладах України. У велетенському тренажерному залі окрім звичних тренажерів розміщено комплекс тонусних столів, принцип дії яких оснований на повторюваних рухах динамічної частини столу, в той час як статична частина фіксує положення спини. Під час тренування пацієнт послідовно проходить 8 тренажерів, кожен з яких відповідає за певну групу м’язів, таким чином отримує ізольоване навантаження рівномірно і інтенсивно на всі групи м’язів протягом 60 хв. Займатися на тонусних столах можуть всі, без обмеження за віком і фізичною підготовкою. Навіть люди, які дуже давно не отримували фізичного навантаження, з великою надмірною вагою, які страждають варикозним розширенням вен, болями в спині, задишкою, не мають можливості займатися активними видами спорту, зможуть отримати тренування всіх груп м’язів за допомогою тонусних столів. Кажуть, що година занять на тонусних столах рівноцінна 7 годинам занять на звичних тренажерах.
У 2015 році у лікарні було створене відділення для реабілітації бійців АТО та членів їхніх родин. Лікування та реабілітацію тут проходять цілими сім’ями.Голова обласної ради Віктор Овчарук наголошує: «Ця лікарня – приклад того, як у одному з найвіддаленіших куточків області можна зробити сучасний, європейського рівня медичний заклад, щоб потрапити у який, треба вичекати чергу. Інформація про якість медичних послуг у лікарні розноситься теренами держави і без гучної реклами». Голова обласної ради підкреслює, що обласна рада докладає чимало зусиль, щоб підтримати заклад. До прикладу: у минулому році Більче-Золотецькій лікарні реабілітації було виділено на різні потреби майже півмільйона гривень. Окрім цього, на придбання медичної апаратури для відкриття окремого відділення з метою впровадження методики лікування синдрому апное сну, застосовується для учасників АТО та інших груп пацієнтів, які мають факт зупинки дихання уві сні, виділено понад 500 тисяч гривен. Для придбання медикаментів та харчування учасників АТО, з метою покращення лікування воїнів антитерористичної операції та членів їх сімей спрямовано 350 тис. грн. з обласного бюджету.
З Фонду регіонального розвитку у 2017 році на реконструкцію існуючої системи гарячого водопостачання та підігріву басейну з використанням закритої геліосистеми для ГВП та не закипаючої зливної системи на основі всесезонних вакуумних колекторів на даху будівель лікарні виділено майже 3 млн. грн., з обласного бюджету – майже 800 тисяч. За кошти Державного фонду охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області проведено реконструкцію очисних споруд продуктивністю 150 куб. метрів на добу Більче-Золотецької обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації на суму 5 мільйонів 400 тисяч гривень. Віктор Овчарук запевнив, що обласна рада і надалі працюватиме у цьому напрямку. Підтвердженням цього є те, що відповідно до рішення Тернопільської обласної ради від 28 березня 2018 року № 967 «Про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік» Більче-Золотецькій обласній лікарні додатково виділено кошти: для реконструкції газового котла – 1 мільйон 100 тисяч гривень, облаштування чистки води для запуску в експлуатацію гарячого водопостачання – майже мільйон, для виготовлення проектно-кошторисної документації та початку будівництва спального корпусу на 50 осіб для учасників АТО із залом їдальні на 25 посадових місць з облаштуванням теплого переходу та реконструкцією існуючого корпусу – понад мільйон, на забезпечення харчуванням військовослужбовців і учасників АТО – 200 тисяч.
Заклад активно розвивається під керівництвом головного лікаря, Заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук, магістра державного управління, лікаря-хірурга Любомира Синоверського. «Ми постійно намагаємось збільшувати та удосконалювати медичні послуги для пацієнтів, поліпшуємо побутові умови. Відтак потік людей до нас щоразу зростає. Тому змушені навіть доставляти ліжка у палатах. Звичайно це спричиняє певні незручності, – говорить Любомир Васильович. – Тому наш колектив прагне побудувати ще один новий, сучасний корпус хоча б на 50 місць для учасників АТО, а ще дуже потребуємо лікарів».
До слова, час від часу у лікарні проходять практику студенти Тернопільського державного медичного університету імені Івана Горбачевського. Керівник лікарні мріє, що хтось із молодих медиків по закінченні вишу приїде до Більче-Золотого.
Нині у лікарні переконані, що ефект процедур значно зростає від позитивних емоцій та гарного настрою пацієнта. Тому дбають тут і про зручний побут та дозвілля. До послуг відпочиваючих у лікарні – бібліотека, перукарня, магазини продуктових та промислових товарів, кафе, бар, пошта, банкомат, інтернет (wifi), аптечний кіоск, кіоск преси, паркінг з цілодобовою охороною, пральня для потреб пацієнтів. Більче-Золотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації пропонує також великий вибір туристичних маршрутів: до с. Більче-Золоте ( печера Вертеба – пам’ятка археології Європейського значення, парк, костел ХІХ ст..), с.Королівка (печера Оптимістична – 217км.), с.Стрілківці (печера Озерна – 120км.), с.Кривче (печера Кришталева – одна із найдовших карстових печер світу, залишки фортеці XVII ст.), с. Гермаківка(дендропарк),м. Борщів (Борщівський обласний комунальний краєзнавчий музей), с. Монастирок (Скельний храм XVII ст., каньйон річки Серет ), с.Червоне (руїни Червоногородського замку, костелу Вознесіння Богородиці, Червоногородський водоспад) та інші.
Очільник обласної ради підкреслює: «Саме такі заклади Тернопільська обласна рада завжди підтримувала та підтримуватиме і сприятиме їх діяльності. Адже основний критерій – результат. У Більче-Золотецькій лікарні реабілітації такий вагомий результат є. Сюди із задоволенням їдуть люди, а вперше побувавши, повертаються знову. Переконаний, що саме за такими лікарнями майбутнє, адже тут не лише лікують, а й надають профілактичні послуги, відтак запобігають хворобам. Більче-Золотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації вже стала прикладом медичного туризму».
Коментарі вимкнені.