Від сьогодні у Тернополі покажуть найкращі українські сучасні фільми

У рамках Тижня українського кіно на підтримку Олега Сенцова 25 вересня у Тернополі розпочнуться покази шести українських фільмів.

Офіційне відкриття Тижня відбудеться у кінотеатрі «Палац Кіно».

Протягом шести днів будуть представлені  фільми-учасники міжнародних кінофестивалів останніх років: «Гамер» (реж. Олег Сенцов), «Молитва за Гетьмана Мазепу» (реж. Юрій Іллєнко), «Істальгія» (реж. Дар’я Онищенко), «Трубач» (реж. Анатолій Матешко), «Параджанов» (реж. Олена Фетисова, Серж Аведікян) та альманах короткометражної документалістики «Вавілон 13».

Також для студентів факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка Голова Державного агентства України з питань кіно  Пилип Юрійович Іллєнко проведе майстер-клас з кіновиробництва в Україні.
Програма Тижня:

25 вересня – 19.30 фільм «Молитва за Гетьмана Мазепу»
26 вересня – 19.30 фільм «Гамер»
27 вересня – 19.30 фільм «Трубач»
28 вересня – 19.30 фільм «Параджанов»
29 вересня – 19.30 фільм «Істальгія»
30 вересня – 19.30  «Вавілон 13»

Організатори Тижня впевнені, що не лише в столиці, а й в інших містах України є люди, які бажають дивитися сучасне українське кіно. Особливістю зазначених фільмів є те, що вони зняті українською мовою. У деяких фільмах Тижня українського кіно режисери повертаються до  минулого України. Можливо саме в історії містяться відповіді на питання,  які турбують нас. В інших фільмах відображаються нещодавні події безпосередньо, без спотворення, без брехні, що дозволяє глядачам іншими очима подивитися на реалії нашого з вами життя. І в цей не простий час українцям необхідно бути разом, і мистецтво, зокрема кіномистетство, робить нас сильнішими і згуртованішими.

Довідково:

Офіційне відкриття Тижня відбудеться 25 вересня о 19.30 у кінотеатрі «Палац кіно» (вул. І.Франка, 8). Після показів у Тернополі Тиждень українського кіно відбудеться в Івано-Франківську, Луцьку, Львові та Ужгороді. Партнери проекту: Державне агентство України з питань кіноНаціональний Центр Олександра Довженка.

Коментарі вимкнені.