Владика Нестор освятив Головний храм Свято-Юріївського монастиря (фоторепортаж)

9 травня 2013 року, у Світлий четвер, вископреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький відвідав із архіпастирським візитом Свято-Юріївський чоловічий монастир на хуторі Вірля Кременецького району.

Цього дня Священноархімандрит прибув до обителі, щоб звершити освячення головної святині монастиря – Свято-Юріївського храму та очолити Божественну літургію з нагоди нещодавнього престольного свята.

Його Високопреосвященству співслужили: намісник монастиря ієромонах Полікарп (Касько), скарбник обителі священноіннок Володимир (Руднік), насельник Свято-Георгієвського монастиря на Козацьких Могилах ієромонах Онуфрій (Ляда), прот. Володимир Міхненко (клірик Свято-Успенського храму (Пирогощі) м. Києва), економ єпархії прот. Руслан Притула, благочинні Кременецького району прот. Володимир Буграк та прот. Анатолій Довгалюк, духовенство Кременецького району.

В цей святковий день невеликий храм не міг вмістити усіх бажаючих помолитися. Подвір’я довкола святині було заповнено великою кількістю людей. Разом із численними прихожанами молилися і голова Кременецької РДА Фецович Юрій Романович та голова Кременецької районної ради Гуславський Андрій Андрійович.

Під час запричасного, з благословення архієпископа Нестора, прот. Роман Калатало розповів про подвижницьке житіє великомученика Юрія Переможця.

Після заамвонної молитви духовенство на чолі із Священноархімандритом обителі вийшло на Хресний хід довкола храму із окропленням його стін та всіх прихожан монастиря.

По завершенні обходу високопреосвященнійший владика виголосив проповідь у котрій розповів про значення храму для православного християнина, особливо коли цей храм є монастирським. Після проповіді архієпископ Нестор нагородив благословенними грамотами прихожан та меценатів, котрі найбільше долучилися до будівництва та освячення храму.

Завершилося Богослужіння єлеопомазуванням усіх присутніх парафіян.

Максим ГЕРАСИМЮК, прес-служба Тернопільської єпархії

Коментарі вимкнені.