Вшосте у Тернополі плюндрують Новоапостольську церкву (відео)

Скляні панелі на декількох дверях центрального входу до Новоапостольської церкви євангельського спрямування, що на Збаразькій, невідомі побили у ніч з 21 на 22 листопада. Це вже шостий схожий випадок від початку існування церкви і другий за осінь.

Священнослужителі та парафіяни шоковані такими діями невідомих, адже самі, як стверджують, нікому не шкодять, не нав’язують свої погляди та не заважають.

– Ми відкриті з 1999 року і це не вперше, – розповідає священнослужитель церкви Павло Бих. – Випадок вже шостий. Вибивали, як підказали слідчі, з допомогою якогось візочка, бо є сліди на плитці, а скло побите на одному рівні. Скло дороге, бо колене. Замінити коштує близько трьох тисяч гривень. Ми не комерційна організація, для нас це дуже велика сума.

Раніше, як зауважив священнослужитель, громада церкви не наполягала на відповідальності зловмисників, бо напади ставались орієнтовно раз у три роки. Віряни щоразу вирішували, що шкідникам треба пробачити й сподіватися, що схаменуться. Проте коли напади почастішали (попередній був у вересні, били камінням – прим. ред.), таки сподіваються на допомогу правоохоронців.

– У нас є три версії нападів, – каже Павло Бих. – Перша – хуліганські дії, друга – релігійне переслідування і третя – політичний радикалізм. Хоча ми такі ж християни і допомагаємо людям. Окремо хочу подякувати міліціонерам. Відреагували дуже швидко і якісно. О восьмій ранку ми виявили побиті вінка, зателефонували до правоохоронців і вони одразу приїхали. Були і слідчі і експерти. Працювали дуже коректно.

Незалежно від того, чи знайдуть зловмисників, чи ні, фасад церкви обладнають прожектором, який реагує на рух, а також відеокамерами.

– Ми не тримаємо ані зла, ані агресії на тих людей, які зробили шкоду, хай Господь їх судить, – говорить священнослужитель. – Ми лише хочемо припинити такі дії.

В обласній міліції повідомили, що зловмисників шукають.

– Звернення зареєстроване, а факт задокументований, – пояснили в відділі зв’язків з громадськістю обласної міліції. – На місці працювала слідчо-оперативна група. Зараз правоохоронці проводять слідчо-оперативні заходи.

Такі дії, за словами адвоката Василя Когута, передбачають кримінальну відповідальність.

– Якби сума збитків була більшою, ніж 4250 гривень, то правоохоронці могли б порушити справу за статтею 194 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження майна), – каже пан Когут. – Тоді зловмисникам загрожувало б позбавлення волі на три роки. Проте сума менша, і дії людей можна розцінювати як хуліганство. Тобто справу можуть порушити за статтею 296 Кримінального кодексу України.

Згідно з цією статтею, зловмисникам, якщо, звісно, їхні особи встановлять, може загрожувати штраф до 17 тисяч гривень чи арештом на півроку, пише 20 хвилин.

Коментарі вимкнені.