Як “Київстар” втілює мрії Львова. А Тернопіль поки в очікуванні


9 грудня “Київстар” святкував своє 17-річчя. Але це не завадили іменникам в цей день провести конференцію у Львові, присвячену впровадженню інновацій і використанню сучасних технологій для розбудови Львівської міської інфраструктури та бізнес-середовища. Упродовж дня провідні експерти ознайомлювали присутніх із найкращим досвідом нововведень. Це Петро Чернишов, президент «Київстар»; Степан Веселовський, виконавчий директор Lviv IT-BPO Cluster; Франческо Гарроні Парісі, керівник стратегічних проектів Wind Telecomunicazioni S.p.A та Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова. Також були запрошені і журналісти зі всієї України.

Учасники конференції поділилися власним досвідом впровадження інноваційних рішень і використання новітніх технологій, а також окреслити перспективи реалізації інфраструктурних проектів. Так, «Київстар» представив низку ініціатив, що реалізуються за співпраці міської влади і бізнес-представників Львова: систему збереження медичної інформації, систему телеметрії та автоматизованого  управління обладнанням Львівводоканалу та систему управління парком електротранспорту міста. А Франческо Гарроні Парісі, керівник стратегічних проектів Wind Telecomunicazioni S.p.A., яка є частиною міжнародної групи VimpelCom, презентував цікаві європейські інноваційні сервіси, наприклад, online-ticketing в Венеції.

Президент компанії «Київстар» Петро Чернишов розповів чому компанія обрала для проведення конференції саме Львів.

–  Тому що все найкраще в Україні найчастіше й особливо останнім часом відбувається у Львові. Окрім цього, тут «Київстар» має другий за величиною офіс в Україні після київського. Ми даємо роботу 700 мешканцям міста. Львів є пріоритетним регіоном для Київстару. Як лідер ринкутелеком-послугта національний оператор, «Київстар» зацікавлений у тому, щоб і Львів, і вся Україна якомога швидше подолали технологічну прірву та отримали доступ до телеком-інновацій: від 3G/4G до сучасних інфраструктурних рішень. Ми будемо всіляко сприяти цьому процесу.

Перший заступник міського голови Львова Олег Синютка зазначив, що обрання Львава місцем проведенням таких конференцій є дуже знаковим. За його словами, це було мрією для міста ще у 2006-2007 роках, коли влада лише розробляли його стратегію і задумувалась над тим, як має виглядати Львів в 2010-2020 рр.

– І тоді було визначено, що для нашого міста стратегією є, з одного боку, розвиток туризму, тому що історична спадщина насправді спонукає відкривати цю перлину не тільки для мешканців України, а й для всього світу. З іншого ж боку, ми подумали над тим, що якщо Львів не буде модерновим, то перспективи в нього не буде. І тому другим компонентом, який став базовим для розвитку міста, стала ІТ-сфера. Цей захід – це поєднання ІТ-компоненту й певної конференційної складової. І це важливо, адже ні для кого не таємниця, що людина, яка приїжджає до міста, привозить кошти. Однак сьогодні ми позиціонуємо наше місто і як діловий майданчик – для переговорного процесу чибізнес-зустрічей, – каже Олег Синютка.

Також за його словами, надзвичайно важливим для Львова є також те, що компанія «Київстар» з наступного року почне сплачувати податок з доходів фізичних осіб до міського бюджету, а це більше 10 млн грн.

А Тернопіль поки чекає, коли місцева влада проявить ініціативу і почне брати приклад зі Львова та почне втілювати так потрібні інновації на благо своїх городян.Коментарі вимкнені.