Як поляки “присіли на вуха” тернопільській мисткині

“Коза-Дереза” повернулася із фестивалю “Наша Галичина”, що проходив у Кракові. Галичину від Кракова до Тернополя репрезентували музиканти, художники, майстри і кулінари з різних українських та польських галицьких міст. Етномайстерня представляла Тернопілля на ярмарці майстрів на центральній площі Кракова.

Давні галицькі страви під відкритим небом, музика, ярмарка галицьких виробів – уся ця дефіляда тривала в Кракові чотири дні.
“В нас було багато відвідувачів – літніх людей поляків, які дізнаючись, що ми майстерня з Тернополя, розповідали свої сентиментальні історії про те, як їхні родичі колись жили в Тернополі, або як їхні батьки брали шлюб в якомусь з наших костелів. Ми прожили в Тернополі все життя, кожного дня тут працюємо, відпочиваємо, бігаємо в справах такими знайомими вулицями і здається зовсім їх не помічаємо. Та ці чужі спогади дозволяють по-новому подивитися на наше місто, по-іншому його оцінити. Дуже хотілося б аби подібний фестиваль колись домандрував до нашого Тернополя”, -каже засновниця етномайстерні “Коза-Дереза” Вікторія Колодій
Ініціаторами фестивалю цьогоріч були секретарі Львівської і Краківської міських рад. Власне, тернополян долучитися до фесту запросила Львівська міська рада.

 

Коментарі вимкнені.