Як прикрасити ялинку до Нового року (сім порад)

Головною прикрасою будинку при зустрічі Нового року традійно є ялинка. Нижче наведено кілька простих порад про те, як прикрасити ялинку та як зробити її ошатною.

1. Інвентаризація новорічного декору.

За кілька днів до того, як прикрашати ялинку, треба вивчити вміст коробок з новорічним декором. Необхідно з’ясувати, чого не вистачає, скласти список і відправитися з ним у магазин – це заощадить час. Треба оглянути іграшки, що залишилися з попередніх років, може бути таке, що їм буде потрібно легкий ремонт, нові блискітки або кріплення. Якщо в сім’ї є діти, то можна влаштувати їм свято, зайнявшись з ними виготовленням саморобних новорічних іграшок.

2. Вибір і установка ялинки

Порадьтеся з власною сім’єю, чи варто купувати живу ялинку, адже вона помре відразу після того, як пройде урочиста метушня, і порадує вас абсолютно недовго. Крім того, жива рослина дуже не стійка, може не підійти під обсяги кімнати, обсипається голками.

На відміну від живої, штучна ялинка більш симпатична, пишна, безпечна, комфортна і, що важливо, багаторазова. Тим більше, що сучасні штучні дерева на вигляд тяжко відрізнити від лісових зелених красунь, а новорічний хвойний запах можна додати, окропивши гілочки дерева ароматичним хвойним маслом ялиці або сосни.

Не треба ставити велику ялинку в дуже маленьку кімнату або встановлювати живе дерево поруч з батареєю або іншими джереломи тепла. Якщо в будинку є діти і тварини, особливо важливо ретельно закріпити ялинку, звернувши головну увагу на те, чи надійно укріплено її основу. Додатковий спосіб кріплення – прив’язати верхівку дерева до карнизів і шаф кількома шнурками (влаштувати розтяжку), замаскувавши їх потім гірляндами, які будуть тягтися під стелею. Якщо ялинка занадто низька, то можна поставити її на подіум (або стіл), попередньо застеливши його новорічної папером, клейонкою або тканиною. До речі, це створить ще й місце для новорічних подарунків, які виявляться більш помітними, ніж на підлозі.

3. Вибір і розвішування гірлянди

Бажано купувати грановані лампочки, а не гладкі – від них більше відблисків. При цьому не можна забувати про правила безпеки, тобто не використовувати саморобні або дешеві азіатські вироби, щоб раптово не сталася пожежа. З цієї ж причини не варто прикрашати ялинку свічками та бенгальськими вогнями. Виняток – електрогірлянд зі «свічками». Перш ніж обмотати дерево гірляндою, попередньо слід включити її в розетку і перевірити, як вона працює – чи всі лампочки горять, чи не іскрить проводка. Не треба використовувати більше трьох гірлянд відразу, тому що можуть не витримати пробки. Електрогірлянди вішаються на ялинку раніше за інші іграшоки – таким чином, вона не буде їх заступати. Було б добре, якби вдалося однієї гірляндою обмотати стовбур дерева, а іншу розташувати на гілках для підсвічування іграшок. Зручніше прикрашати ялинку при включених лампочках, так як відразу буде видно, наскільки рівномірно лягла гірлянда. Розташовувати гірлянди краще по спіралі, а не знизу вгору.

4. Розвішування і кріплення іграшок

Чим більше ялинка, тим більші іграшки їй підходять. Невелика ялинка з величезними кулями буде здаватися громіздкою. Спочатку вішають великі іграшки, потім дрібні. Починатиприкрашати ялинку треба з великих куль, які задають основний тон ялинці. Після цього можна якийсь час відпочити в іншій кімнаті, щоб після повернення кинути на ялинку свіжий погляд і переконатися чи все виглядає гармонійно. Решта іграшкок рівномірно розвішуються в проміжках між кулями. Великі іграшки розташовують на нижніх гілках, а більш дрібні вище. Однакові іграшки краще поруч не вішати.

Вішати кулі на ялинку можна з допомогою ниток або дроту. Зручний і простий метод – розігнуті скріпки. Також можна пошукати спеціальні пластмасові гачки для ялинкових іграшок – їх випускають зеленого кольору, щоб вони були непомітними. Особливо пишно будуть виглядати іграшки, прив’язані пишними бантами. Найкращі, дорогі й улюблені іграшки – зазвичай тендітні, тому не варто вішати їх на слабких тонких гілках, близько до кінчиків (особливо, якщо в будинку є діти і домашні тварини). Краще розмістити їх ближче до стовбура.

5. Прикрашення верхівки ялинки

Традиційні прикраси верхівки ялинки- шпиль або зірка (вона є нагадуванням про Вифлеємську зірку, що привела пістухів до ясел Ісуса). Також вгору можна поставити ангела або ж просто прив’язати бант.

6. Використання підручних матеріалів

Можна прикрасити ялинку їстівними іграшками – мандаринами, цукерками, горіхами, загорнутими в золоту фольгу. Плюшеві ведмедики і будь-які інші іграшки теж будуть виглядати непогано. Широка блискуча стрічка, загорнута навколо ялинки – вдалий, але не дуже поширений вид декору.

7. Останній штрих

На завершення прикрашання ялинки можна розкинути по ній намисто, блискучу мішуру, дощик, окропити її спреєм-інеєм, штучним снігом, обсипати конфетті, серпантином, блискітками – але тільки тоді, коли Ви повністю прикрасили ялинку. Якщо в будинку є кішки, то треба бути обережними при використанні в ялинковому вбранні дощику, оскільки домашні тварини часто прагнуть спробувати його на смак, і від цього можуть загинути. Якщо вбрана ялинка витримана в певній колірній гамі, то подарунки, які будуть лежати під нею, можна упакувати в папір тих же кольорів. На Новий рік під ялинку прийнято ставити Діда Мороза зі Снігуронькою. Якщо святкується Різдво, то можуть стати в нагоді різдвяні сценки  на яких зображені Богоматір і інших біблійних персонажів, які пов’язують з народженням Ісуса – Корисні поради

 

Коментарі вимкнені.