Яка погода чекає Тернопілля у січні

Гідромецентр України надає коротку кліматичну характеристику січня.

За багаторiчними даними січень – найхолодніший місяць року зі стійким сніговим покривом на переважній частині України, з частими хуртовинами, ожеледдю та туманами. Середня місячна температура повітря складає 1-6° морозу, у східних областях, на півночі Лівобережжя та в Карпатах 7-8° морозу, в Криму від 2° морозу до 4° тепла.

В першій і другій декаді січня на більшій частині території західних та Запорізької областей здійснюється перехід середньої добової температури повітря через -5° у бік зниження; лише на крайньому заході України, в Криму та більшості південних областей цей перехід взагалі не відбувається.

Абсолютний мінімум температури 23-37° морозу, в окремих пунктах східних, північних областей та в Карпатах 38-42° морозу, на узбережжі Криму місцями 13-22° морозу. Абсолютний максимум температури 8-14° тепла, на Закарпатті, Прикарпатті та у південних областях до 17°, в Криму до 21° тепла.

Середня місячна кількість опадів 27-56 мм, на Закарпатті, Карпатах і горах Криму до 150 мм.

Найбільша висота снігового покриву звичайно спостерігається в третій декаді січня і становить в середньому 8-15 см, на північному сході країни до 27 см; на півдні України сніговий покрив нестійкий.

Коментарі вимкнені.