Яка проблема із роботою на Тернопільщині?

«Ситуація на ринку праці Тернопільщини, – сказала заступник директора ОЦЗ, – продовжує бути складною, зменшується середньооблікова чисельність штатних працівників (з початку 2016-го вона скоротилася на 6,4 тис. осіб і склала майже 149 тис. осіб), існує заборгованість з виплати заробітної плати, зменшується кількість роботодавців, які інформують службу зайнятості про вакансії, скорочується кількість вакансій. Порівняно з відповідним періодом 2015 року кількість вакансій зменшилась на 11,6% і становила 9172. Серед поданих вакансій лише 4% були із заробітною платою, що вища за середню по області. На одне вільне робоче місце в середньому по Тернопіллю претендувало 7 безробітних».

Крім того, на фінансування оплати праці осіб зі статусом безробітного, які були залучені до громадських робіт використано 179 тис. грн з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та з місцевих бюджетів. Стримує залучення безробітних до таких робіт недостатність коштів у місцевих бюджетах.

Олександра Островська також розповіла, що з початку року професійне навчання проходили 1495 безробітних. Завершили його 919 осіб і 651-а людина вже працевлаштована. А для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці осіб, яким більше 45 років, центри зайнятості видавали такій категорії громадян безкоштовні ваучери, 11 краян вже скористалися ними і зараховані навчальними закладами на навчання.

Особливий наголос було зроблено на обслуговуванні вимушено переміщених осіб зі сходу держави й Криму та демобілізованих учасників АТО. Так, цьогоріч послугами служби зайнятості Тернопілля скористались 78 переселенців. Роботою забезпечено 16, з них 1 отримав одноразово допомогу по безробіттю для започаткування власної справи, а 7 осіб працевлаштовані за рахунок компенсації витрат роботодавцям на оплату праці. Профнавчанням охоплено 10 переселенців, до тимчасових робіт залучено 3.
Послуги обласна служба зайнятості надала й 504 безробітним з числа атовців, серед яких 17 мали інвалідність. Працевлаштувати вдалося 40 таких осіб, з них 20 уклали контракт на військову службу, 18 вирішили зайнятися підприємництвом. Проходили професійне навчання 32 особи, у тимчасових роботах взяли участь 12 демобідлізованих військових.

Коментарі вимкнені.