Якщо знесуть кіоски на вул.Чорновола, то там буде барел’єф Небесної сотні

У Тернополі триває конфлікт навколо залізничної лікарні. Там хотіли розпочинати будівництво.

Головний лікар відділкової клінічної лікарні станції Тернопіль Львівської залізниці Олег Йосипович Біленький розповів кореспонденту Тернопільської Липи, що сквер лікарні, а отже й існування самого медичного закладу йому вдається відстоювати.

Проте проблеми тепер виникають із керівництвом Львівської залізниці, яке за допомогою перевірок хоче звільнити головного лікаря із займаної ним посади.

Так, до залізничної лікарні Тернополя в останній час постійно навідуються перевірки із контрольно-ревізійного управління, прокуратури та навіть Служби безпеки України. Проте ці органи не виявляють жодних порушень.

– У нас було вже десять перевірок протягом трьох тижнів. Шукають підстави, щоб мене звільнити, а на моє місце призначити нового головного лікаря, який вигідний їм, бо без особливих проблем віддасть лікарняний скверик під забудову, – каже головний лікар Олег Йосипович Біленький. – Це вже другий випадок в моєму житті, коли таким чином рейдерські апетити вирішуються шляхом примітивної “рокіровки” неугодних, але принципових керівників. 

За словами головного лікаря у лікарні намагаються постійно знайти якісь правопорушення, уже відбулась величезна кількість перевірок, зокрема:  перевірка контролю за ліками, перевірили також якість надання медичних послуг та мобільного резерву лікарні, проведено перевірку надання стоматологічних послуг, перевірку роботи відділу кадрів, перевірку по наданню платних послуг, стажуванню інтернів, тощо.

Ось результати деяких перевірок:

Головний лікар обурюється, що його лікарні не дають спокійно працювати. Керівництво міста не пасе задніх і також має свої претензії до функціонування в місті цього медичного закладу.

Керівнику лікарні закидають, що його фасад будівлі є небезпечним для пішоходів, оскільки може обвалитись.

Проте Олег Йосипович Біленький стверджує, що така проблема йому відома давно і він двічі звертався до керівництва Львівської залізниці з проханням виділити кошти на ремонт аварійного фасаду, проте жодної відповіді не отримав.

Складається враження, що така німота керівництва Львівської залізниці запланована з ціллю довести лікарню до колапсу та подальшого закриття.

Також, місцева влада, зокрема мер Тернополя Сергій Надал,  уже відхрестився від листа з його підписом до головного лікаря Тернопільської залізничної лікарні, у якому вимагав надати дозвіл на будівництво нової споруди поблизу медичного закладу. Зокрема, в листі від мера була така мотивація  проведення забудови: «вулиця Чорновола і сквер, що знаходиться за цією адресою – окраса історичної частини міста. Для забезпечення повноцінного збереження забудови вулиці Чорновола, міська рада вважає за доцільне будівництво на місці торгових павільйонів нової споруди».

Олег Йосипович стверджує, що свого дозволу на забудову ніколи не дасть. Але у нього є зустрічна пропозиція до міського голови Тернополя щодо використання стіни лікарні, яка виходять на вул. Чорновола.  Він пропонує спорудити там барельєф чи дошку пам’яті Героїв Небесної сотні або меморіальну стіну.

– Я маю пропозицію до міського голови. На вулиці, що носить ім’я Героя України Вячеслава Чорновола спорудити дошку пам’яті  – вшанування героїв Небесної сотні. Адже це місце в Тернополі мало саме таке призначення: колись на місці торгових павільйонів була Дошка пошани тернополян. Тому, після знесення торгових кіосків на вулиці Чорновола, лікарня гарантує реставрацію наявної там огорожі з дотриманням архітектурного стилю центру міста. На мою думку, це зручне та доступне місце з достатньою площею для розташування барельєфів, інформаційних стендів про загиблих героїв Майдану.

Ця пропозиція є актуальною, адже зовсім недавно громадськість обговорювала проект пам’ятника Героям Небесної сотні, проте так і не визначилась з цим. Інформаційний стенд, який стоїть на Театральному майдані – це лише дошка, яку незабаром можуть забрати, а от імена загиблих потрібно вшанувати:

– Симбіоз компромісу, здорового глузду та совісті має стати сьогодні способом миру не тільки в країні,  а і й у нашому рідному Тернополі. Не потрібно витрачати мільйони, перейменовуючи майдани, шукати нішу для інкарнації нової пам’яті чи спекулювати нашим патріотизмом. Впишіть естафету батьків в нову історію, не кладіть брудну лапу на живу рану. І, можливо, вас відпустять з миром, – закликає головний лікар Тернопільської залізничної лікарні Олег Йосипович Біленький.

Марія Бойко, Тернопільська Липа, Фото автора

Коментарі вимкнені.