Який тернопільський університет дивує високим рейтингом?

медМіжнародний освітній портал 4 International Colleges & Universities https://www.4icu.org/ua/ оприлюднив черговий рейтинг вищих навчальних закладів. Серед 148 вітчизняних ВНЗ, які увійшли до цього рейтингу, Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського посідає 13-е загальне місце, а серед  вищих медичних навчальних закладів МОЗ України – ми на 1-му місці. 

Рейтинг ведеться з 2005 року, він оновлюється кожних півроку та ранжує більше 12200 освітніх закладів у 200 країнах світу. Міжнародний рейтинг 4 International Colleges & Universities базується на алгоритмі обрахунків з чотирьох неупереджених і незалежних веб-метрик, а також містить дані трьох різних пошукових систем, зокрема Google, американської компанії Alexa Internet (дочірня компанія Amazon) та британської компанії Majestic-12. Згідно з методологією, популярність інтернет-ресурсів визначається на основі таких показників, як оцінка відвідуваності сайту, кількість посилань на сайт та значимість ресурсів, на які зроблене посилання.

Цьогоріч методику було підсилено новим показником Referring Subnets (кількість різних IPv4 адрес-джерел посилань з точністю до трьох перших октетів). Вважається, що новий показник менш вразливий до можливих штучних впливів на рейтинг за рахунок самоцитувань.

Також за липневою версією міжнародного рейтингу Webometrics університет піднявся на 8 сходинок і серед вищих навчальних медичних закладів МОЗ України посідає 3-є місце.

Рейтинг Webometrics оцінює більше 24000 вищих навчальних закладів та укладається з 2004 року однією з найбільших наукових установ Європи – Національною дослідницькою радою Іспанії Cybermetrics Lab Spanish National Research Council, CSIC. Найбільшу вагу в рейтингу (сумарно 80%) посідають показники цитованості ВНЗ в мережі Інтернет та у базі даних Scopus. Рейтинг також враховує рівень впровадження в університеті політики «відкритого доступу» до результатів своїх досліджень, навчальних матеріалів, нормативної бази тощо. Webometrics не бере до уваги дизайн веб-сайтів, їх зручність або популярність, кількості відвідувань або відвідувачів. Веб-показники розглядаються як глибока оцінка глобальної продуктивності університету, беручи до уваги його діяльність і її результати.

Коментарі вимкнені.