Ярмарок з тортами, рекорд по кількості охрещених, найкращі футболісти району – тепер молодь не втікає із села на Тернопіллі
Отець Михайло Піняга (на фото) з маленького села Присівців, що у Тернопільській області, відкрив спортзал, – аби там гуртувалась парафіяльна молодь. 35-річний священик з греко-католицького храму Різдва Пресвятої Богородиці заснував парафіяльну футбольну команду, яка виборола чимало нагород на змаганнях в районі.
– Коли вам спало таке на думку – об’єднати хлопців у футбольну команду?
– У 2004 році мене призначили на парафію у Присівці. Сам захоплююся футболом, грав у команді, – каже отець Михайло. – Побачив, що на парафії хлопці також люблять поганяти м’яча, але водночас лихословлять. Запропонував їм об’єднатися у команду, брати участь у сільських і районних змаганнях і разом з ними грати у футбол. І хлопці мене почули. Все менше тягнулися до сигарет і спиртних напоїв, а більше вільного часу проводили на спортивному майданчику. Хто забував і дозволяв собі сказати лихе слово, встановили символічні штрафи: вилучали з поля на кілька хвилин.
За словами отця Михайла, на парафії було занедбане приміщення, колишній дитячий садочок, який після розвалу Союзу забили бляхою. Голова церковного комітету пан Микола підказав священику у приміщенні дитячого садочка зробити спортзал. З одного боку у цьому приміщенні зробили плебанію, де живе священик, а з іншого – спортивний зал. У ньому тепер є тенісний і більярдний столи, дві штанги, тренажер, перекладина, бруси. Хлопці під керівництвом отця Михайла власноруч зробили ремонт.
– У цьому приміщенні молодь не лише займається спортом, – каже отець Михайло. – Тут є кімната, у якій поставили три комп’ютери, обіцяють нам провести Інтернет, щоб діти могли реферати робити, користуватися скайпом за потреби. Це у місті є багато закладів, які відвідує молодь. А у селі розваг нема. Особливо у довгі зимові вечори нема де себе подіти. Щоб не шукали пригод на свою голову, краще їх зібрати у спортивному залі.
За словами отця Михайла, діє правило трьох “не” – не курити, не пити і не матюкатися. Влаштовують різноманітні конкурси, зокрема, писанкарства. Готуються до Різдва – репетирують сценки з вертепом. Приходять у зал не лише жителі Присівців, а й навколишніх сіл, що належать до цієї парафії.
– У нас багато молоді. Цього року встановили своєрідний рекорд, – радіє отець Михайло, – охрестили у нашій церкві 22 дітей.
– Молодь перестала втікати з села?
– Тепер так можна сказати. У наш зал почали приходити хлопці і дівчата навіть зі Зборова (районний центр, що за два кілометри від села. – Г. Я.). Влітку такої відвідуваності нема, бо роботи багато. Щороку робимо табори для дітей. Цього літа возили діток у Карпати, минулого – у Шацьк.
– Батьки на такі поїздки дають гроші?
– Проводимо ярмарки. Замовляю живу музику, а музика притягує людей. Молодь пече 15-20 тортів, які продаємо на цьому ярмарку, а за виручені кошти діти, які брали участь у ярмарку, їдуть на кілька днів відпочивати. Звичайно, цих грошей було би недостатньо, але за проїзд можуть оплатити самі. Частину коштів додають батьки і церква. Апетити їхні ростуть, бо наступного року вже хочуть їхати на море (сміється. – Г. Я.).
– А сільська рада допомагає?
– Я – позафракційний депутат сільської ради, тому на сесіях можу донести до депутатів побажання від парафіян. На плебанії відкрили фельдшерський пункт, де медсестра може надати першу медичну допомогу.
Галина Ярема, Високий замок
класний отець
так тримати молодець