Юрій Андрухович у Тернополі «відповів за базар»

Отак посеред тижня 9 вересня, на середині міста для тернополян виступив патріарх сучасної української літератури Юрій Андрухович у купі з польським гуртом «Карбідо». І що?

Кожна композиція в рамках концерту складала зупинку в близькому автору місті. Через тексти Андруховича слухачі «їздили» в місто-щоденник Берлін і навіть у Москву. І з Києва до Львова через Тернопіль. На початку виступу Юрій Ігорович ввічливо попередив присутніх, що частуватиме їх «незвичною і гучною» музикою. За базар відповів, як то кажуть.

А тепер кілька слів про подорожніх дивного концерту-мандрівки. Людей до місця події – на терасу бару «Коза» – прийшло десь як в СРСР за ковбасою, чимало. Охочим сісти, які не встигли цього до концерту, залишалося тільки хотіти сісти. Кажуть, правда – не в ногах – треба змінювати положення. Втім, і в людей на сидіннях особливого захвату і розуміння власне події спостерігати не вдалося. До слова, глядацько-слухацька авдиторія складалася з різних за віком осіб – від дітей до (на око) 50-60-річних дядечків і тітоньок. Звісно, молодняка найбільше. Символічним став момент, коли один з присутніх пильно оглянувши глядацьку аудиторію, висловився: «Тут ніхто ні.ера не розуміє», – закінчивши оглядовий момент на сенсорному екрані дівчини, яка в той момент ретельно моніторила стрічку новин у соціальних мережах.

— Насправді з цього кута все сприймається значно краще, де Андрухович грає ще й на особливому інструменті – мімікою, – запевнила мене подруга-музикант. За порадою змінила кут, сприйняття видовища не змінилося.

Треба віддати належне польським митцям – музика звучала цікава, провокувала слух зосередитися. Однак оте прочитання віршів Андруховичем під ці ноти нав’язливо змушувало уявляти сідло на корові і вершника на тому всьому. До того ж слів розібрати часто було фізично не можливо.

«Спробував послухати Андруховича. Це, мабуть, конгеніально, але за межею мого сприйняття літератури і музики. Обмежений я», – написав на своїй сторінці у Facebook пан Сергій Ткачов після візиту на концерт Андруховича і Ко в Тернополі, доповнивши ряди тернополян-однодумців.

А як було у Вас, якщо Ви там були, читачу?

Ірена Кропива.

Фото авторки.

Коментарі вимкнені.