Тернополянам, які незадоволені роботою прокурорів, радять звертатися до суду

“Погляд” писав, що до нас зверталася тернополянка, яка в прийомний день по обіді не змогла потрапити до головного прокурора області. Хоча до обіду ми на власні очі бачили, що прокурор приймав усіх присутніх в черзі громадян. 

З цього приводу Ірина Мокрій, старший прокурор прокуратури області з питань розгляду листів та особистого прийому громадян, пояснює, що громадяни, які незгідні чи незадоволені прийомом прокурора, можуть звертатися до прокурора вищестоящого рівня та до суду.

Згідно з вимогами наказу Генерального прокурора України № 9 гн-2011 та графіку прийому громадян керівництвом прокуратури області, особистий прийом громадян проводиться кожен понеділок, вівторок та четвер з 10 до 12 години та з 15 до 17 години.
Будь – які зміни щодо порядку та часу прийому громадян відбуваються виключно з об’єктивних причин ( проведення нарад, відрядження, відпустка тощо), і про це заявників обов’язково повідомляють працівники прокуратури області. В таких випадках громадянам надається право звернутись із своїми зверненнями до оперативних працівників галузевих підрозділів прокуратури області.
Заявникам, які неодноразово звертались на особистий прийом до прокурора області, та в подальшому незгідні з прийнятим за наслідками розгляду їх звернень рішенням, роз’яснюється право на оскарження прокурору вищестоящого рівня та до суду, передбачене ст.12 Закону України «Про прокуратуру», ст.17 Закону України «Про звернення громадян».
24 червня 2014 року прокурор області Юрій Гулкевич особисто прийняв 9 громадян. Жительці м. Тернопіль, яка того дня звернулась в прокуратуру області, було повідомлено, що її звернення з особистого прийому у прокурора області від 15.04.2014 року скеровано для вирішення в орган контролю, а також роз’яснено її право на оскарження у встановленому законодавством порядку. Тому інформація, опублікована одним із місцевих інтернет-видань про відмову тернополянки прийняти її прокурором області 24 червня не відповідає дійсності.
Додатково : прокуратурою області продовж 2014 року вирішено 1394 звернень громадян, з яких 83 – задоволено. На особистому прийому прийнято 395 заявників, з них прокурором області – 72.

Коментарі вимкнені.