За головну карту Тернополя тривають «торги»?

Тернопіль продовжує жити без змін до генплану міста. Насправді, це не є смертельно чи критично, однак істерія навколо головної карти Файного все більше нагадує «політичні торги», аніж потребу перенести розбудову міста в законну площину.

Зник із порядку денного

Уже на останній позачерговій сесії міської ради Тернополя депутати планували розставити усі крапки над «і» щодо генплану міста. Навіть попередньо до орієнтовного порядку денного було внесено три проекти рішень, пов’язаних з головною картою Тернополя. Проте фактично в останній момент вони «зникли».

Це вже не вперше народні обранці відкладають генплан на потім. Фактично аналогічна ситуація мала місце дві сесії тому. Тоді, щоправда, сам міський голова Сергій Надал «з голосу» зняв питання, що стосувалися генплану, з установкою до депутатів, аби ті за місяць вивчили документ і прийшли на наступну сесію готові до голосування.

За інформацією журналістів «Номер один», депутати, дійсно, весь цей місяць «пітніли» над опрацюванням головної карти. Кожен по-своєму, але полеміка велась. Але! Продемонструвати під час сесії виконане «домашнє завдання» від міського очільника народні обранці не змогли.

За словами депутата міськради Андрія Шкули, зняття проекту рішення про внесення змін до генерального плану вже другу сесію поспіль – дійсно, «на совісті» депутатів. Але не тому, що «не розібрались» чи «думку людей не спитали», а саме тому, що розібрались.

– У пропонованих змінах багато таких, які легалізують земельні порушення попередніх років, а також передбачають нищення зелених чи промислових зон у майбутньому. Саме тому депутати і зволікають з таким голосуванням, а тим часом намагаються зняти частину змін, аби захистити Тернопіль і громаду. Приміром, депутати «Самопомочі» ще на етапі прийому пропозицій змін написали понад десять контрпропозицій на будівельні «дерибани». П’ять із них вдалося відстояти на погоджувальній раді. Два тижні тому ми надіслали після роботи з виборцями на округах ще два десятки вимог громади. Сподіваємось, тернополяни зможуть проаналізувати ситуацію і зрозуміти, що наразі депутати є тим стримулюючим фактором, який не дає деградувати Тернополю, – каже пан Шкула.

Схожу позицію відстоює і голова фракції «Громадянська позиція» Петро Ландяк. Депутат переконаний, що попередньо підготовлені проекти змін до генплану і плану зонувань є не генпланом, а «генфактом».

– Я передав міському голові зауваження нашої фракції до проекту змін до генплану і плану зонування, без вирішення яких приймати ці містобудівні документи є не можливо, – каже Петро Ландяк.

До речі, фактично те ж саме говорив пан Петро нашим журналістам місяць тому, відповідаючи на запитання «Чи встигнуть депутати вивчити документи за чотири тижні?». Мовляв, так, вивчити документ депутати зможуть, але от чи встигнуть виправити все – не факт.

Натомість голова фракції «Батьківщина» в міськраді Андрій Артимович єдиний, хто ствердно переконував, що генплан буде прийнято вже на цій сесії. Хоча пан Андрій не так давно говорив про те, що «складе» повноваження голови земельної комісії через позицію партії в особі Юлі Тимошенко. Та, як бачимо, ні перше, ні друге не знайшло місця на практиці.

«Стоп дерибану»

У телефонній розмові з нашими журналістами депутат міськради Андрій Грицишин теж підтвердив, що, дійсно, проекти рішень, які стосувалися генплану, прибрали тихо. На його думку, в раді просто злякались, що з боку депутатів виникне чималий опір і тому краще вичекати. Тим паче, що фактично кожна фракція «занесла» Надалу своє бачення генплану. Тож поки всіх думок не врахують, більшості Сергій Віталійович не отримає.

Та попри те, що генплану депутати не розглядали, деякі громадські організації Тернополя вирішили «зіграти» на випередження та таки вийти під стіни ради у день сесії, аби нагадати і про себе, і про совість.

Під час мирного зібрання активісти розповіли про результати власних розслідувань стосовно фактів фальсифікації генплану Тернополя представниками діючої міської влади та щодо фактів виділення земельних ділянок всупереч діючому генплану. За словами активістів, ще кілька років під «ніж» корупціонерів потрапило не менше 100 гектарів зелених зон міста. І пропоновані ними зміни до генплану лише підтверджують думку громади про те, що цим справа не обмежиться, у планах – відібрати в міста ще більше землі.

Відповідальність за всі незаконні земельні оборудки влади активісти покладають на начальника відділу земельних ресурсів Тернопільської міської ради пана Кібляра, який, на їхню думку, не має жодного морального права перебувати на цій посаді. До речі, вочевидь, через попередній анонс акції головний земельник Тернополя, від гріха подалі, вирішив навіть на сесію не з’являтися. Замість нього перед депутатами «віддувались» заступники.

Повертаючись до генплану, його доля поки залишається під знаком питання. Затверджена ще в 2010 році головна мапа міста не зазнає змін ще як мінімум місяць…

P.S.: А поки в офіційній площині депутати міськради ведуть дискусію про незаконність забудов та потребу «переписати» генплан, з кулуарів просочується інформація про вартість одного «голосу» за прийняття головної карти Тернополя…
Тижневик “Номер один”

Коментарі вимкнені.