За підозрою у розкраданні 44 млн. грн затримали високопосадовця з Тернопільщини

20 березня правоохоронці повідомили, що за підозрою у розкраданні 44 млн грн затримали відомого бізнесмена, радника міністра фінансів – Віталія Ломаковича, який тісно пов’язаний з Тернопільською областю. 

“Оперативники департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції затримали львівського бізнесмена, радника міністра фінансів Віталія Ломаковича, кількох посадовців Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного та фірми-підрядника за підозрою у розкраданні понад 44 млн грн бюджетних коштів під час реконструкції військового ліцею у Червонограді на Львівщині”, – йдеться у повідомленні департаменту стратегічних розслідувань.

За даним слідства, двоє мешканців Львова розробили схему із заволодіння бюджетними коштами, які мали виділятися на реконструкцію будівель одного з військових містечок області. Щоб втілити в життя свій план, залучили знайомих посадових осіб військового навчального закладу та комерційну структуру. З останньою в подальшому уклали договір підряду на виконання робіт по об’єктах.

“Для заволодіння коштами до офіційних документів вносилися неправдиві відомості про обсяги та вартість виконаних будівельних робіт. З метою виведення коштів у «тінь» та надання легальності фінансовим операціям, підрядник перераховував субпідрядним організаціям кошти за роботи, які вони фактично не виконували. В такий спосіб учасники схеми заволоділи бюджетними коштами на загальну суму 44 млн грн”, – відзначили у поліції. 

Правоохоронці затримали сімох фігурантів, серед них і 53-річний відомий бізнесмен та радник міністра фінfнсів – Віталій Ломакович. 

До слова, Віталій Ломакович навчався у Тернопільській ЗОШ №15, а згодом працював у банку – «Тернопіль-кредит». Батько Віталія Ломковича – Афанасій Ломакович –  український учений-математик. Кандидат фізико-математичних наук, професор, почесний Академік АН ВШ України, ректор Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту iм. Т. Шевченка.

За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону всім учасникм злочинної схеми повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 28 ч. 4 та 5 ст. 191 (заволодіння майном в особливо великих розмірах організованою групою в умовах воєнного стану) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. 

Вирішується питання про обрання запобіжних заходів. 

Тернополяни

Коментарі вимкнені.