Закордонний паспорт для у Тернополі: що? як? коли?

Останнім часом тернополяни відчули, що непросто отримати закордонний паспорт. І проблема не тільки в чергах. Як розповів начальник управління Державної міграційної служби в області Томаш Вербич, у сезон літніх відпусток кількість бажаючих оформити закордонний паспорт збільшується, але це аж ніяк не впливає на термін виготовлення документа: «В територіальних підрозділах лише видають паспорти, а друкують їх у столиці.

Нещодавні труднощі з виготовленням документів були пов’язані зі зміною виробника бланків. Тепер цю ситуацію врегульовано. 8 липня ДМС укладено договір із поліграфічним комбінатом «Україна» на закупівлю бланків документів. Друк бланків у Києві вже розпочався. Щойно їх доставлять у Тернопіль, розпочнемо видавати документи населенню». Краянам Томаш Іванович порадив не відкладати оформлення закордонного паспорта на останній момент, бо «якщо плануєте поїздку за кордон, потурбуйтесь про документи заздалегідь. Це допоможе уникнути утворення черг у підрозділах УДМС у «гарячі» періоди, отже, зекономить ваш час».

Які документи і куди треба подавати? В облуправлінні ДМС поінформували, що в Тернополі сектори централізованого оформлення документів працюють за адресами: бульвар Шевченка, 10, вулиця Руська, 17, бульвар С. Петлюри, 6. До територіального підрозділу УДМС потрібно подати паспорт громадянина України разом із копіями 1, 2, 11 сторінок із дійсним штампом про реєстрацію місця проживання; копію ідентифікаційного коду; військовий квиток або документ, що його замінює (для чоловіків від 18 до 25 років, які відслужили строкову військову службу), квитанцію про оплату вартості цієї адміністративної послуги та бланка паспорта; квитанцію про сплату державного мита або документ, що підтверджує повне чи часткове звільнення від його сплати.

Підготувала Ірина БОЙКО, Вільне життя

Коментарі вимкнені.