Залишилося 5 днів: як тернополянам проголосувати у «другому турі» не за місцем своєї реєстрації

Світлина від Назарія Хамуляка.
Тернополянин Назар Хамуляк закликає земляків серйозно ставитися до виборів глави держави.

Як проголосувати на повторному голосуванні на виборах президента України тим, хто хотів би голосувати не за місцем своєї реєстрації?

Для цього, як і перед виборами 31 березня, таким виборцям необхідно знову здійснити процедуру тимчасової зміни місця голосування без зміни місця реєстрації.

Для цього таким виборцям треба, як і попереднього разу, подати нове звернення до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із проханням про тимчасову зміну місця голосування без зміни місця реєстрації.

Такі звернення можна подавати до 15 квітня включно.

Задля «оптимізації і прискорення» цього процесу відділи ведення Державного реєстру виборців працюватимуть і у вихідні дні.

Для тих, хто не подасть таке звернення вчасно, в термін більш як за п’ять днів до дня голосування, в Міністерстві юстиції раніше назвали можливість усе-таки тимчасово змінити місце голосування без зміни місця реєстрації – через суд. Як пояснював міністр Павло Петренко, таку заяву про адміністративний позов можна подати до місцевого загального суду за місцем розташування виборчої комісії, – але й тут є останнє обмеження: не пізніше як за два дні до голосування, тобто до 18 квітня включно.

Раніше 7 квітня Центральна виборча комісія офіційно склала і оголосила протокол про результати голосування в день чергових виборів президента України 31 березня і призначила на 21 квітня повторне голосування на чергових виборах президента України, неофіційно відоме як «другий тур». До виборчого бюлетеня будуть внесені двоє кандидатів на посаду президента, які за результатами голосування в день чергових виборів 31 березня набрали найбільше голосів виборців – це комік, художній керівник студії «Квартал 95» Володимир Зеленський і чинний президент Петро Порошенко.

Коментарі вимкнені.