Замість дерев – чергова забудова: у Тернополі новий земельний конфлікт

У Тернополі – черговий земельний конфлікт. На вулиці Слівенській, 11 заплановане зведення нового об’єкту просто під вікнами будинків.

Яка будівля виросте на місці зелених насаджень і газонів, місцеві мешканці не знають. Припускають, що магазин або бар.

«Ми посадили тут дерева. І раптом дізналися, що ділянка буде забудовуватися. Під забудову потрапляють дерева та клумба, – обурюється місцева мешканка Жанна. –  Коли ми почали шукати рішення міської ради, досліджувати кадастрову мапу України, то дізналися, що ця ділянка вже продана! Підприємець навіть проклав межі майбутньої будови, посипав піском контури, які впритул підходять до нашого будинку».

«Це порушення наших прав, тому що виділення земельної ділянки проводилось без погодження з мешканцями будинків, які прилягають до цієї території», – каже місцевий мешканець Іван.

Громадські активісти підтримують людей і переконані – місцева влада безчинствує.

«Головний аспект те, що в генеральному плані – це зелена зона. Вона мала би бути недоторканою, але для нашої міської влади меж немає. Це продовження диких дій Тернопільської міської ради зі знищення зелених зон, парків, скверів, газонів», –  коментує  голова ГО «Екоальянс» Олександр Філь.

Як з’ясувалося, підприємець придбав право оренди ще торік на аукціоні. Має всі необхідні погодження та документи. А територія, за словами чиновників,  – не прибудинкова, тож думка громади нікого не цікавить.

«Це землі комунальної власності. Оскільки ця земельна ділянка не є прибудинковою територією, згоди мешканців не потрібно. Земельна ділянка, згідно документації, визначена під розташування об’єкту комерційного призначення. Вже є розроблений проект землеустрою, який погоджений відповідними структурними підрозділами міської ради та відділом держгеокадастру в Тернополі», – пояснює заступник начальника відділу земельних ресурсів Тернопільської міськради Ганна Трачук.

Та попри всі погодження, мешканці все ж мають сумніви щодо законної забудови ділянки. Адже їхній двір нещодавно капітально відремонтували, а межі майбутнього об’єкта виходять на свіжий асфальт. Люди переконані, якщо ділянка вже рік у чиїйсь власності та не є прибудинковою територією – її б не ремонтували.

«Якщо люди впевнені, що підприємець захоплює їхню прибудинкову територію, то необхідно звернутися до ліцензованої організації для нанесення меж земельної ділянки в натурі повторно. З висновками цього підприємства їм необхідно в судовому порядку оскаржувати ці дії», – коментує юрист «Народного контролю» Анатолій Подковський.

«Народний контроль» буде стежити за перебігом справи.

Коментарі вимкнені.