Заступник міністра назвав Тернопіль зразковим

Медицина України цього року почала зазнавати суттєвих змін: поділ на госпітальні округи, запровадження електронного документообігу, зміна моделі фінансування … Триває процес знищення Радянської системи лікування.  Як ми будемо лікуватись в найближчому майбутньому і чи зможуть лікарі заробляти десятки тисяч гривень за чесну працю без хабарів, в Тернополі розповів заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

Зустріч із журналістами за бажанням пана Олександри відбулась в неофіційній атмосфері тернопільської ресторації. За філіжанкою кави хірург розповідав як працює міністерство під керівництвом Уляни Супрун.

Міністерство робить зміни, котрих ніколи в історії України не було.

Ці зміни торкнуться кожного. Ми доносимо суть змін з перших уст, бо ми маємо бути зрозумілими. Реформи робить не міністерство, реформи роблять безпосередньо лікарі з активної участі громади.

Зарплати лікарів будуть піднімати коштом чесного розподілу грошей.

Обіг коштів в медицині колосальний, але те, як вони витрачалися усі ці 25 років – так не можна.  Є податки, які ми з вами платимо, потім їх розподіляють на всі області, обласний департамент розподіляє його «намазуючи» на всіх. Попри те, є навантаження на медзаклад, чи немає.

Зарплата сімейного лікаря зросте в кілька разів. 

Сьогодні є жахливе явище, як тарифна сітка, тобто у лікаря є жалюгідний відсоток зарплати, надбавки раз в рік, «нічні» і так далі…Але не повинен лікар, від якого ви втекли, і лікар до якого є черги пацієнтів, отримувати однакову зарплатню!

Не може бути «плану з захворювання».

Є районні лікарні, де пусті ліжка, які правдами й неправдами їх наповнюють, щоб виконати план ліжко-дня. План не виконуєш – скоротять ліжка, відповідно буде скорочення ставок. А нам треба не виконання плану, а здоров’я пацієнтів. Зараз ми платимо за виконання цього плану.

Щоб зробити рух коштів за пацієнтом нам треба прийняття пакету законів Урядом.

Це пакет передбачає принципово інше фінансування:гроші підуть до тих лікарень, куди ідуть пацієнти, і до лікарів, які приймають хворих. Верховна Рада проголосує тоді, коли ви попросите її проголосувати. Ми прогнозуємо, що нас підтримають в травні.

Поділ на госпітальні округи триває, Тернопільська область, як і інші, самостійно сформувала межі округів, Кабмін вже їх погодив.

В межах госпітального округу, ми будемо вимагати доїзду карети швидкої допомоги до пацієнта за вісім хвилин.

Зараз  час на приїзд «швидкої» в сільській місцевості – 20 хвилин, а в місті  – 10 хвилин. Чому до сільського жителя лікарі мають їхати вдвічі довше, ніж в місті? Що людину болить не так сильно? Тож буде один час для всіх.

В Тернопільській області, не проблеми, а одні здобутки

Виділено кошти на закупівлю ангіограма для каронарографії та стентування. В Тернополі встановлюють новий ангіограф.

Міністерство охорони забезпечує всі витратні матеріал, щоб кожен пацієнт у кого інфаркт міокарда отримав найсучаснішу кардіохірургічну допомогу безкоштовно.

Завдяки вашому департаменту охорони здоров’я ОДА є сучасні кваліфіковані фахівці, тобто навіть нікого не треба відправляти на курси.  Не може бути так, щоб людина з інфарктом міокарду вночі шукала гроші, а це пару тисяч гривень, на порятунок.  Інфаркт – це причина смерті, а життя – то святе.

Чому я кажу про здобутки, а не про проблеми області? Тернопіль – одне зі зразкових міст.

Ми проведемо конкурс, котра з областей зробить першу коронарографію і стентування, та думаємо, що Тернопіль має усі шанси перемогти. Тендер на закупівлю ангіографа, сподіваємось, відбудеться до вересня, а витратні матеріали будуть вже у червні.

Джерело: BezTaby.Te.Ua

Коментарі вимкнені.