Жителі Тернопільщини заборгували за воду і газ 87,5 мільйонів гривень

Про це повідомили представники підприємств, які постачають ці послуги.

Начальник відділу розрахунків “Тернопільводоканалу” Руслан Бурмас повідомив, що за водопостачання та водовідведення станом на 1 січня заборгованість — майже 50 мільйонів.

“Споживачам, які не повністю оплатили послугу, можуть нараховувати пеню з одного боку, а з іншого — наше підприємство буде зобов’язане відновити роботу з припинення надання послуг чи то водопостачання, чи то водовідведення. Пеня нараховують за кожен день прострочення в розмірі 0,01% від суми прострочення”.

У січні, каже Руслан Бурмас, пеню ще не нараховували.

“Наше підприємство в січні надавати послуги не припиняло. Роботу з припинення надання послуг буде відновлено з лютого місяця. Зараз формують списки з переліком таких боржників”.

За словами директора “Тернопільоблгаз збут” Володимира Цебака, заборгованість за газ становить 37,5 мільйонів гривень без січневих нарахувань.

“Наприклад, 68 абонентів мають заборгованість більше 20 тисяч. 286 абонентів мають заборгованість більше 10 тисяч гривень. Згідно постанови № 1405 від 28 грудня, ми наразі ще нікого не подаємо на відключення. Даємо попередження. Надіємося, що люди це зрозуміють і будуть оплачувати ці борги”.

Володимир Цебак розповідає, списки боржників на відключення вже сформовані. Користувачі, які не можуть погасити весь борг одразу, можуть укласти з підприємством договір про розтермінування виплати.

“Якщо є в людини, наприклад, 10 тисяч гривень боргу, то ми розтермінуємо на 3 чи 4 місяці. Все залежить від того, чи людина взагалі оплачувала, яка в неї ситуація. Пеню можуть нараховувати. Це 0,01% від суми за кожен день прострочки. Це будуть нараховувати під час подання справи до суду”.

Суспільне

Коментарі вимкнені.