Звільнені посадовці Хоптяна вимагають у нової влади десятки тисяч гривень компенсації

Обласній адміністрації не вдається позбутися представників старої влади. Про це заявив заступник голови ТОДА Леонід Бицюра. Більшість працівників апарату з усіх сил тримаються за свої крісла і не збираються їх звільняти. Ті, у кого прокинулася совість (а їх одиниці), самі написали заяви на звільнення. Натомість на адресу адміністрації надійшло близько десятка позовів щодо сплати компенсації за звільнення або ж поновлення на посаді.

Змусити звільнитися з органів влади прихильників Хоптяна може хіба що громадський тиск, каже Леонід Бицюра. Такого результату вдалося досягти у випадку з екс-начальником управління охорони здоров’я Русланом Мостовим. Щодо інших ситуація значно складніша. Мовляв, чиновники хочуть пересидіти цей неспокійний час на лікарняному та у відпустках, а потім, як нічого не бувало, продовжувати працювати.

– Очевидно, ці службовці не зрозуміли, що часи вже не ті. Є окремі люди, які дійсно змінилися. І це з ними зробила не совість, а страх, – зазначає посадовець. – Вони самостійно написали заяви на звільнення. Додам, що це стосується не тільки працівників ОДА, а й районних адміністрацій і тих державних органів, які є на території області.

Проведення «чистки» в адміністрації, з огляду на вітчизняне законодавство, – доволі тривала процедура, тому тут вирішили піти іншим шляхом – провести реорганізацію. Цього тижня частина департаментів повністю йде на заміщення посад.

– Тобто, згідно з трудовим законодавством, за два місяці до звільнення ми мали попередити працівників. Ці люди будуть звільнені вже на юридичних підставах, – додає Леонід Бицюра.

У районах ситуація не краща, там у влади ще й грошову компенсацію вимагають.

– Наприклад, у Шумському і Бучацькому районах тривають судові баталії.  Люди не просто не погодилися звільнитись, а навіть через суд намагаються залишитися на своїх посадах і стверджують, що їхнє звільнення було незаконним. Та ще й чималу грошову компенсацію вимагають. Подекуди ці суми сягають 30 тисяч гривень. Наразі у нас сім таких позовів, – наголошує Леонід Бицюра.

За словами представника влади, досіі у районах вдалося замінити лише голів адміністрацій, а команди заступників ще фактично не сформовані. Процедура призначення потребує погодження на рівні обласної адміністрації та профільних структур Києва. Фактично відбулася лише заміна першого рівня, другого – на завершенні. Зараз триває процес призначення керівників управлінь та відділів. Швидкого перезавантаження, якого усі хотіли, не відбулося. Це довготривалий та відповідальний процес, додає Леонід Бицюра.

Проблеми з кадрами є і в інших державних структурах, непідпорядкованих облдержадміністрації.

– Мова, наприклад, про так звані територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади. Скажімо, антимонопольний комітет, податкова, екологічна інспекція та інші, – зауважує Леонід Бицюра. – Ми маємо можливість клопотати про заміну їх керівників. Але є дуже багато моментів, коли нам нав’язують на ці посади незрозумілих людей. Дізнаємося, що вони були, для прикладу, задіяні в Антимайдані. Тому ми їм, звісно, відмовляємо.

Заступник губернатора каже, що особисто підписував документи про відмову у призначенні певних людей на керівні посади, утім кого саме не хотіли приймати у свою команду, чиновник не назвав.

Зоряна Гарасимів (“Номер один“)

-1 thoughts on “Звільнені посадовці Хоптяна вимагають у нової влади десятки тисяч гривень компенсації

  • 16:12 | 15.08.2014 о 16:12
    Permalink

    А ще забули про Федика Пашу,який був найактивніший прислужник регіоналів на Тернопіллі.Унього навіть немає совісті,подав у суд ,не ходить ,затягує процес ,і ще хоче повернутись на посаду директора ТВПУ №4.Тебе тут ніхто не чекає і твоїх подруг..Якщо хочеш , то всі працівники прийдути у суд і засвідчать про твою роботу,і тоді буде не весело ,ще відкриють кримінальну справу..

Коментарі вимкнені.