Чому на Петра Ландяка образились народні депутати?

Кілька місяців назад я направив листи всім народним депутатам України від Тернопільської області, в яких просив наших обранців ініціювати та сприяти в тому , щоб профільне міністерство з житлово- комунальних питань розробило та якнайшвидше затвердило Методику втрат тепла по стояках централізованого опалення ( таку Методику міністерство розробляло ще у 2007 чи 2008 роках, однак її не зареєструвало Міністерство юстиції і тому вона не була введена в дію). Це питання є особливо актуальним в даний час, коли у два рази зросла вартість опалення, а тому є потреба встановлювати загальнобудинкові лічильники тепла. В Тернополі міська влада планує їх ставити комплексно з індивідуальними тепловими пунктами ( ІТП). Ці ІТП дозволяють регулювати кількість поданого теплоносія на житловий будинок, але без застосування будинкових лічильників – ефективність від їх встановлення зводиться до нуля, або точніше призводять до невиправданих багатомільйонних витрат бюджету міста Тернополя.

Поряд з цим центральна влада вимагає від місцевої влади встановлювати будинкові засоби обліку , а НКРЕ грозиться відбирати ліценції на виробницво теплової енергії , якщо житлові будинки не будуть ними обладнані.

Для вирішення цього завдання Тернопіль і ще три обласних центри України зіткнулися з серйозною проблемою, так як в житлових будинках цих міст 30- 50% квартир обладнані індивідуальним опаленням.

Хочу зазначити, що не від доброго життя наші люди в минулих роках, рятуючись від високих тарифів на тепло і гаряче водопостачання, та ще й при низькій якості надання послуг на них, обладнювали своє житло індивідуальним опаленням. А встановити загальнобудинковий лічильник тепла, як цього тепер вимагає центральна влада, без компенсації втрат тепла по стояках централізованого опалення – недопустимо. Також не доцільно в таких випадках витрачати бюджетні кошти на встановлення ІТП !!!( Про це я інформував директора КП ” Тернопільміськтеплокомуненерго” і керівництво міста.)

Спочатку потрібно затвердити Методику компенсації втрат тепла по стояках централізованого опалення, і лише потім можна затрачати мільйонні кошти на монтаж ІТП разом з лічильниками тепла. Зазначаю, що на сьогоднішній день ІТП в місті Тернополі є реально вигідними лише в школах, дитячих садочках, їх також можна ставити в тих гуртожитках , де немає індивідуального опалення.

Якщо б міністерство розробило вищевказану методику- від цього виграли б мешканці багатоквартирних будинків , які користуються централізованим опаленням. Тому я, як голова обласного осередку політичної партї “Громадянська позиція”, звернувся до нардепів України від Тернопільщини з тим, щоб вони вплинули на Міністерство регіональної політики та житлово- комунального господарства і вирішили вказану проблему.

Однак, за декілька місяців я , на жаль, не отримав відповіді від жодного із нардепів! Можливо чомусь образились на мене народні обранці і того мовчать?

Звертаюсь до них публічно, хлопці, допоможіть тернополянам в цьому питанні, пам’ ятайте хоча б трохи про тих, хто підняв вас до висот влади. Адже рано чи пізно все закінчується , в тому числі і влада, і ви повернетесь до тих, хто вам цю владу надав!!!

Депутат тернопільської міської ради Петро Ландяк

Коментарі вимкнені.