Можливе звільнення тернопільського чиновника у Сергія Надала прирівняли до повалення конституційного ладу

Саме такий висновок можна зробити з відповіді міської ради на петицію щодо звільнення головного архітектора Василя Бесаги.

  • Петицію щодо звільнення з посади головного тернопільського гореархітектора Василя Бесаги не просто відхилили в міськраді, а прирівняли до повалення конституційного ладу та порушення територіальної цілісності України., – так коментує відповідь член ДемАльянс Тернопіль Олег Синовець.

Декілька днів тому Тернопільський ДемАльянс ініціював подачу петиції щодо звільнення з посади начальника управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради пана Бесаги https://www.facebook.com/ternopil.demalliance/posts/1719641014791627
У відповідь на запит з розміщення цієї петиції ми отримали наступну відповідь (публікуємо цей шедевр повністю із збереженням мови оригіналу):

“Шановний(а) ДемАльянс Тернопіль!

Ваша петиція ‘Про звільнення з посади начальника управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради Бесаги Василя Йосиповича’ була відхилена.

Відповідно до ст. 23-1 Закону України «Про звернення громадян» електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.
У ст. 21 Конституції України зазначено, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (ст.22 Конституції України).
Статтею 24 Конституції України визначено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Право кожної людини на працю передбачено ст. 43 Конституції України – кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Відповідно до ст.20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю Україн, служба в органах місцевого самоврядування припиняється на підставі і в порядку, визначених Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” цим та іншими законами України, а також у разі: порушення посадовою особою місцевого самоврядування Присяги, передбаченої статтею 11 цього Закону; порушення умов реалізації права на службу в органах місцевого самоврядування (стаття 5 цього Закону);
виявлення або виникнення обставин, що перешкоджають перебуванню на службі, чи недотримання вимог, пов’язаних із проходженням служби в органах місцевого самоврядування (стаття 12 цьогоЗакону); досягнення посадовою особою місцевого самоврядування граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування (стаття 18 цього Закону).
Отже, звільнення громадянина не може відбуватись без наявності необхідних для звільнення правових підстав. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.
Зазначені Вами порушення можуть слугувати для їх розгляду компетентними органами та притягнення винних осіб до відповідальності.”

-1 thoughts on “Можливе звільнення тернопільського чиновника у Сергія Надала прирівняли до повалення конституційного ладу

  • 17:23 | 19.05.2018 о 17:23
    Permalink

    Правильно зробили, якщо чиновник винний то зняти її мають право тільки посадовці типу генпрокуратури і то тільки після слідства.

Коментарі вимкнені.