На торгівлю землею сільгосппризначення необхідно запровадити не лише мораторій, а повну заборону, – Михайло Головко

«Свобода» виступала і продовжує домагатися не лише мораторію на торгівлю землею сільгосппризначення – ми переконані, що потрібно на законодавчому рівні заборонити цю торгівлю взагалі. Ба більше, ще рік тому ми зареєстрували відповідні законодавчі ініціятиви, зокрема щодо запровадження мораторію на торгівлю землями сільгосппризначення на 10 років. Про це під час брифінгу в парламенті заявив народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко.
Націоналіст підкреслив, що продавати українську землю – абсурд, адже це вичерпний, невідновлювальний ресурс.
«Нині у світі розгортається гостра продовольча криза. Україна в цій ситуації займає дуже привабливе місце, тому великі транснаціональні корпорації охоче за безцінь скупили би нашу землю. Якщо влада й далі триматиме позицію (а в промові Президента ми чули, що він виступає за продаж землі та запровадження відповідного ринку), то це призведе до повного знищення села та ще більшого поглиблення соціяльно-економічної кризи в державі. Навпаки, зараз треба запроваджувати систему захисту насамперед селян, які володіють землею. У разі, якщо українець не може її обробити чи не хоче здати в оренду – її можна продати державі. Для цього необхідно створити державний банк, який надалі на відкритих конкурсах може здавати землю у довгострокову оренду», – зазначив свободівець.
Утім, як констатував парламентар, у влади инше бачення, мовляв, аби було ефективне сільське господарство – треба продати землю.
«Це нонсенс, землю не треба продавати! Необхідно забезпечити умови для розвитку сільського господарства – доступні кредити, техніка в лізинг тощо. Ми закликаємо Кабмін закласти кошти у б’юджет на 2017 рік, щоби мале фермерство, селяни могли отримати допомогу від держави. Також закликаємо парламент затвердити свободівський законопроєкт про сільгоспкооперативи, які мають отримати підтримку від держави. Успіх країни – у створенні робочих місць, експорті не сировини, а готової продукції. Така має бути стратегія, так зможемо запустити відновлення економіки, в якій сільськогосподарський сектор буде одним зі стовпів.
Влада має відмовитися від стратегії продажу землі і створити умови для вирощування зернових культур, адже потенціал України – 100-150 мільйонів тонн зернових, які можемо щороку збирати, треба лише допомогти селянам.
Єдина цінність, що залишилася в українців – земля. І не можна допустити, аби вона стала товаром. Земля має годувати нас і майбутні покоління українців!» – підкреслив Михайло Головко.

Коментарі вимкнені.