ДФСУ саботує процес люстрації під прикриттям генпрокуратури, – Дмитро Добродомов

Генпрокуратура реалізовує Закон про очищення влади за вибірковим принципом. Інакше пояснити те, що Юрій Шеремет – людина з режиму Януковича – і досі очолює Головне управління внутрішньої безпеки ДФСУ, не можливо.

Про це заявив секретар Антикорупційного комітету ВРУ, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов. Він уже скерував запит за ім’я Генпрокурора Віктора Шокіна з вимогою пояснити, чому не люстрували Шеремета перед призначенням на високий пост.

«Ще раніше я скеровував такі ж запити до Міністра юстиції Петренка та до Голови ДФСУ Насірова.У відповідь мені пояснили, що на думку ГПУ, Шеремет навіть не потрапляє під Закон люстрацію», – розповів Дмитро Добродомов.

Утім, на думку Дмитра Добродомова, посадовець, який під час Революції Гідності займав високі посади у правоохоронних органах, сьогодні немає права претендувати на будь-які пости в державній службі.

«Люстрація – одна із головних вимог Майдану. Але на прикладі Шеремета бачимо, що Генпрокуратура просто не готова виконати цей суспільний запит. На посадах і далі опиняються особи зі сумнівним минулим. Навряд чи такі призначання свідчать про бажання влади змінювати систему», – резюмував Дмитро Добродомов.

Нагадаємо, Юрій Шеремет очолив Головне управління власної безпеки ДФСУ у червні цього року.

Раніше ж працював у ГПУ- у підрозділах, що брали участь у оперативній роботі під час Революції Гідності. За їх оперативно-розшуковими справами порушувалися кримінальні справи проти учасників Майдану.

Нагадаємо, згідно з положенням п. 7 ч. 1 ст. 3 і п. 3 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про очищення влади» особи, які у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року обіймали посаду керівника, заступника керівника самостійного структурного підрозділу центрального органу (апарату) Генеральної прокуратури України підлягають люстрації.

Коментарі вимкнені.