Микола Люшняк ініціює скасування змін до податкового кодексу, які можуть знищити українського сільгоспвиробника

Микола Люшняк ініціює скасування змін до податкового кодексу, які можуть знищити українського сільгоспвиробника.

Зміни у податковому законодавстві торкнулися багатьох секторів економіки та населення. Особливо вони зачепили сільське господарство.

Мова йде про спеціальний режим оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства і його повну відміну з 1 січня 2017 року. Як зазначив народний депутат України Микола Люшняк такі нововведень у наступному році призведуть до різкого зростання цін.

«Внаслідок зазначених змін у 2017 році значно зростуть ціни на сільськогосподарські товари і продукти харчування, що виробляються для потреб внутрішнього ринку, та знизяться доходи аграріїв, державна підтримка яких і зараз залишається на вкрай низькому рівні. Тобто з одного боку аграрії будуть змушені підняти ціни на свою продукцію, а з іншого боку для них значно зросте вартість сировини, що використовується у сільськогосподарському виробництві. Такі тенденції матимуть негативні наслідки для економіки держави в цілому», – наголосив Микола Люшняк

Одним з варіантів вирішення зазначеної проблеми є залишення у 2016-2017 родах попереднього спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського господарства. Саме тому Микола Люшняк виступив одним із ініціаторів проекту Закону  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту платників податку на додану вартість, в тому числі сільськогосподарських виробників»

Метою законопроекту є захист законних інтересів сільськогосподарських товаровиробників та інших платників ПДВ, а також запровадження рівних умов відшкодування ПДВ для всіх платників, їх захист від сваволі посадових осіб контролюючих органів при формуванні податкового кредиту.

Прийняття законопроекту забезпечить зменшення фіскального навантаження на сільгоспвиробників, створить сприятливі умови для залучення інвестицій, виведе значну частину економіки з тіні, що призведе до збільшення доходів як державного, так і місцевих бюджетів», – підсумовує нардеп.

Коментарі вимкнені.